Velká účast na Májovém víceboji potvrdila. Ve Vizovicích se královně sportu daří

Pondělí, 15 Květen 2017 17:54 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Vizovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

V sobotu 13. května se ve Vizovicích konal 2. ročník Májového atletického víceboje. Skvělá účast mladých sportovců dokázala vzestupnou tendenci zájmu o atletiku především ve Vizovicích, ale i okolí.

„Do víceboje se přihlásilo úctyhodných 69 hochů a dívek, kteří byli rozděleni dle věku do pěti skupin. Jednotlivé disciplíny byly přizpůsobeny věku soutěžících, takže ani ti úplně nejmladší neměli potíže absolvovat všechny soutěže,“ řekl portálu Horní Podřevnicko Jiří Vlček, vedoucí kroužku atletiky při DDM Vizovice.  „Pro nejmladší děti byly připraveny soutěže v podobě běhu na 50 metrů, hodu míčkem a skoku do dálky. Starším soutěžícím potom přibyl běh přes překážky a dle věkové kategorie i běh na 200, 300 či 400 metrů,“ doplnil organizátor Májového víceboje.  

Cílem celé akce bylo, aby si děti užily sportovní dopoledne a mohly si vyzkoušet různé atletické disciplíny, což se určitě podařilo. Celý závod probíhal v příjemné sportovní atmosféře a přítomní diváci mohli sledovat výborné výkony, zajímavé souboje v jednotlivých disciplínách a také samozřejmě povzbuzovat své favority.

Po loňské premiéře pořadatelé, které z velké části tvořili rodiče dětí z atletického kroužku, zapracovali na organizaci a bylo to znát. Dětem jednotlivé disciplíny rychle ubíhaly a také přítomní diváci se měli stále na co dívat. Na závěr už se všichni těšili na medailový ceremoniál, kde netrpělivě čekali, jestli právě oni získají jednu z medailí. Nakonec nepřišel zkrátka nikdo ze soutěžících.