Inzerce
DomůVizoviceVozík pro Zuzku, aby mohla žít aktivní život

Vozík pro Zuzku, aby mohla žít aktivní život

Chtěla bych vás všechny poprosit o pomoc pro moji sestru na nový elektrický vozík. Pro snadnější pohyb a více samostatnosti. Renata Pitašová

Komu pomůžeme?

Narodila jsem se jako úplně zdravé dítě. Zhruba v předškolním věku si rodiče více méně mysleli, že jsem nešikovná, protože jsem byla oproti svým vrstevníkům pomalejší.

Ve škole se však vše ještě zhoršilo a to už byl signál, že není vše úplně v pořádku. Asi v 5 třídě se zjistilo, že trpím progresivní svalovou distrofií. Z přibývajícím věkem se můj stav zhoršoval.

Dělala mi problém chůze, schody atd..  Do toho se přidala skolióza s lordózou, ale pořád jsem nějakým způsobem chodila. I přes svůj handicap jsem našla milujícího muže a založili jsme rodinu. Lékaři mi těhotenství nezakazovali, ale hlídali mě. Těhotenství proběhlo úplně bez problémů. V pátek 13. se nám narodil naprosto zdravý chlapeček. Za nějakou dobu jsem ke svému životu začala potřebovat i vozík, že kterého jsem už nevstala. Na vozíku jsem už 18 let. Se vším potřebuju pomoct. Špatné máme nejen nohy, ale i ruce a celkovou stabilitu a hybnost. I když je to složitější, snažíme se dělat to, co máme rádi. Máme 2 Bulíky, rádi chodíme do přírody ( lesy, louky) a s tímto vozíkem bych se dostala v podstatě kamkoliv.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za požadovanou částku by se koupil speciální vozík do terénu. Za nižší částku relaxační křeslo na uvolnění svalů. 

HLavní partneři

X