Inzerce
DomůNovinkyVizovická knedlíková Grand Prix letos nejen pro Hamerského, ale i Suchánka s...

Vizovická knedlíková Grand Prix letos nejen pro Hamerského, ale i Suchánka s Genzerem

10 závodníků, 1900 připravených knedlíků, časový limit 1 hodina, chození po pódiu a povolení opasku dovolené, opuštění pódia či konzumace nápojů zakázána… Více než 40 let stará tradice Velké Ceny v pojídání knedlíků proběhla v sobotu v dobře zaběhnutých pravidlech. Jedno bylo nové. Sázka na moderátorskou dvojici z populární „Partičky“ se vyplatila.

Michal Suchánek s Richardem Genzerem si moderování populární soutěže užili. Publikum, které nezbytnou součást vizovického Trnkobraní sledovalo v obrovském počtu, nenechala oblíbená dvojice bavičů vydechnout. Zabrat dostali také samotní závodníci, kteří měli v určitých momentech v záchvatech smíchu problém vůbec soutěžit. Především tradiční jedlík, Zbyněk Šimek z Opavy, kterého si vzal na paškál Michal Suchánek a během hodiny z něj učinil miláčka publika…

Případné pochybovače vyvedl z omylu Kamil Hamerský z Domanína. Několikanásobný vítěz vizovické Grand Prix porazil soupeře o třídu a počet knedlíků zaokrouhlil na obdivuhodných 150. Více z pořadí na výsledkové tabuli na konci fotoreportáže.  Místní region na soutěži skvěle reprezentoval zástupce SlušovicMilan Sousedík si v těžké konkurenci profesionálních jedlíků vybojoval krásné čtvrté místo. 

V průběhu soutěže došlo i na další každoroční událost. Ředitel vizovické likérky Rudolf Jelínek Pavel Dvořáček předal cenu tradičního Koštu slivovice a jiných pálenek. Z 936 (!) vzorků byla vyhlášena jako vítězná hruškovice pana Pavla Kolůcha z Kunovic.

HLavní partneři