Inzerce
DomůNovinkyDoprovodný program při jubilejním 50. Trnkobraní přinesl ve Vizovicích kulturu, zábavu i...

Doprovodný program při jubilejním 50. Trnkobraní přinesl ve Vizovicích kulturu, zábavu i poučení

Letošní doprovodný program 50. výročního Trnkobraní v ulicích města začal již v pátek vernisáží výstavy malíře Jiřího Holíka ve výstavních prostorách Domu kultury. Začátek to byl velmi symbolický, protože 1. ročník Trnkobraní ve Vizovicích měl výstavu jeho otec.

V sobotu byl celodenní multižánrový program v areálu za Sokolovnou slavnostně zahájen Vizovjánkem, který oslavil své 45 výročí založení. Hudebně ho doprovodila cimbálová muzika Ocún a jako jejich host vystoupil folklorní soubor Lipta. Poté vystoupila dechová hudba Moravanka s Janem SlabákemSdružení dechového orchestru mladých Zlín s mažoretkamiAG FLEKKarel Zich revival band a rocková skupina Premiér. Mezi střídáním kapel na pódiu skvěle zabavil nejen nejmenší návštěvníky klaun Brdík. Součástí celodenního programu byl řemeslný jarmark, kde se představilo 15 řemeslníků a výrobců dobrot. Dále fotokoutek s motivy Vizovic, odlévání cínových mincí s motivem 50. Vizovického trnkobraní, Free jump, nafukovací překážková dráha a hrátky s kvízovými otázkami od firmy Elektrowin a stánek s trofejemi mysliveckého spolku Vizovice. K tomu ještě od 16 hodin u vinotéky U Poláška hráli harmonikáři.

V neděli byly oslavy Trnkobraní zahájeny v 9 hodin Fotbalovým turnajem mladší přípravky na stadionu za školou a poté pokračovaly od 13 hodin na Masarykově náměstí v centru Vizovic. Jako první vystoupil swingový orchestr Avion big band ze Zlína a po technické přestávce vyplněné vystoupením klauna Brdíka pokračoval zpěvem sbor Svatý pluk z Uherského Hradiště. Stoly s malováním na obličej a tvořením, které připravili pracovníci Domu dětí a mládeže Zvonek, byly v neustálém obležení dětí všeho věku a na parkovišti za Domem kultury měla opět firma Elektrovin pro děti nafukovací překážkovou dráhu a další atrakce. V 16 hodin požehnal vizovický pan farář prapor a novou techniku Vizovických hasičů a ti následně předvedli požární útok mladých hasičů a záchranu osob z výšky. Vystavená zde byla i všechna zásahová vozidla. Po celé tři dny bylo pro veřejnost otevřeno Hasičské muzeum. I přes nepřízeň počasí se letošní výroční oslavy Trnkobraní vydařily.

za DK Vizovice Irena Jančíková

HLavní partneři