Inzerce
DomůNovinkyVizovická kapela Celsius° vzpomenula na čtyřicetiletou historii

Vizovická kapela Celsius° vzpomenula na čtyřicetiletou historii

Před vyprodaným sálem kavárny Domu kultury Vizovice zavzpomínali nejen na své hudební začátky členové vizovické kapely Celsius°. Ta si letos připomíná 40 let od svého založení. Místními i přespolními stále víc oblíbený Hudební klub Čendy Imrýška se uskutečnil 14. března od 19 hodin. Povídalo se, vzpomínalo, promítaly se fotky. A především se všichni dobře bavili!

Nechyběla ani hudební vystoupení, kapela zahrála ve třech historických sestavách. „Celsius° i po čtyřech desetiletích stále táhne. Zatím se totiž nestalo, že by byl sál kavárny vyprodaný tak dlouho dopředu,“ uvedl moderátor vizovického hudebního klubu Čenda Imrýšek.

Základy pro vznik kapely položili už v šedesátých letech minulého století bratři Jan a Miroslav Zatloukalovi, kdy coby mladí kluci jako samouci začali hrát na kytary. Hráli například i v populární skupině Divá Bára. Přesně před 40 lety ale založili svou vlastní formaci, ve které svého času působil i coby kapelník Zdeněk Hrachový – jeden ze zakládajících členů dnes už doslova valašského pokladu kapely Fleret. Vizovický Celsius° je dodnes fenoménem, který zaujme mladší i starší ročníky. Ve svém repertoáru má především hudbu „zlatých“ 60. let minulého století.

HLavní partneři