Inzerce
DomůNovinkyObrazem: Trnavský kolík 2015. Chladivý, ale vydařený

Obrazem: Trnavský kolík 2015. Chladivý, ale vydařený

Tuto fotogalerii můžete sdílet či „lajkovat“ na našem Facebooku zde
V neděli 6. září se konal osmý ročník triatlonu o Trnavského kolíka. Pořadatele sice ráno lehce překvapil déšť, ovšem už kolem desáté hodiny na ně hledělo modré nebe s malými mráčky. To ale nemělo žádný vliv na výkon závodníků, ani úsměvy pořadatelů.

Legendární závod zaslouženě vyhrál závodník Martin Hečko ze Zlína, který zvítězil s časem 32 minut a 14 sekund. Za Martinem dorazil se ztrátou 16 sekund vítěz z minulých dvou ročníků Tomáš Minařík z Kašavy. Hattrick ze strany Tomáše se tak nekonal, traťový rekord mu ale pořád zůstává.  Na třetím místě se umístil Trnavský rodák a tedy i Trnavský kolík pro tento rok Antonín Barbořák z Trnavy.

Letošního kolíka se taky zúčastnil český paraolympionik Patrik Hetmer, reprezentant ČR v alpském lyžování zrakově postižených sportovců. Patrik bohužel neměl trať projetou a špatně odbočil, čímž ztratil velké množství času. Ale i tak jsou výsledek 40:26 a 16. místo nádherné.

V ženách opět dominovala usměvavá Lucie Javorová z Hvozdné jako i předchozí roky, je prostě dokonalá a připomeňme, že patří do vynikajícího týmu Valachbajk team, který osadil i první dvě místa v mužích. Lucie po závodu s úsměvem na rtu prozradila. „Jsem 50% Trnavjanka, mam zde babičku, takže vítězství z půlky zůstává i v Trnavě“. Hned na druhém místě dorazila do cíle sympatická Žaneta Bajerová z Kroměříže se ztrátou 44 sekund, ještě minulý rok juniorka, letos již jako osmnáctiletá závodila za ženy. Výsledek vynikající, určitě zde roste pro Lucii velká konkurence.

V juniorech byli zaregistrováni pouze tři účastníci, což ovšem nemění nic na skvělém výsledku borce Petra Hotaře z Fryštáku, který s časem 0:43:12 se v absolutním výsledku dostal na 28. místo což je v takové konkurenci mužů vynikající výsledek. Druhý byl talentovaný sportovec Michal Zábojník z Neubuze, který podává každý rok skvělé výsledky. Třetí skončil Jakub Ševců ze Slušovic.

V juniorkách konkurence nebyla, ale čas Barbory Šiškové 44:31 je na věk juniorky opravdu úžasný.

David Lavička zvítězil se čtverkovým časem 44:44 nad Šimonem Chovancem ze Všeminy. Třetí byl Kleibl Radovan ze Zlína. Dětí soutěžilo celkem 13, což je velmi vysoké číslo a značí tak budoucí zájem o tuto disciplínu. (V této kategorii mírně zamíchali pořadí drobnou chybkou pořadatelé, za což se omluvili.)

Slovo pořadatelů závěrem. „Letos se moderování poprvé zhostila Petra Černobilová z rádia Čas, za což ji velmi děkujeme a těšíme se i příští rok. Velké dík taky patří naší spolehlivé časomíře Blance Králové a jejím asistentkám Báře, Janě, Zuzce. Holky díky byly jste vynikající. Samozřejmě zdravotnici setře Leoně, skvělé, že je vždy po ruce a ošetří kohokoliv a cokoliv. Poděkuji i nám organizátorům neboť závod organizujeme z vlastních prostředků a pro potěšení. Nejlepší zprávou pro nás je, pokud všichni závodníci dorazí do cíle v pořádku a s dobrým pocitem na srdíčku. Díky.“