Inzerce
DomůHvozdnáTrabantem Jižní Amerikou. Dan Přibáň musel ve Hvozdné přidávat

Trabantem Jižní Amerikou. Dan Přibáň musel ve Hvozdné přidávat

Celá akce se nesla v dobročinném duchu. Podíleli se na ní  – Hvozdenský turistický oddíl Pařtáci, prostory a zázemí zdarma poskytlo Divadlo Hvozdná, akci technicky zabezpečil Marek Herman.
Finančně zastřešilo přednášku Rekreační středisko Trnava.
Vybrané dobrovolné vstupné bylo věnováno na podporu Turistického oddílu Parťáci.
Kdo je větší pankáč? Kdo nejvíc krát ztratil pas? Kdo pořád vyndával motor? Které sprosté slovo má ve všech jazycích stejnou váhu? A hlavně, zásadní otázka! Které auto východního bloku je horší? Trabant, nebo maluch?

Tohle všechno a mnohem více v našlapaném vyprávění z nejnašlapanějšího kontinentu světa představil v pátek 20. února zcela zaplněnému sálu hvozdenského divadla cestovatel Dan Přibáň.  Do Hvozdné dorazil se zpožděním několika desítek minut a natěšení diváci se tak zprvu alespoň dočkali „odškodnění“ v podobě štamprlí domácí slivovice. „Na východ je cesta náročná“ omluvil se lakonicky v úvodu svého vystoupení.

Pak však energickým vyprávěním, doplněným nespočtem unikátních fotografií, hvozdenské publikum doslova strhl. Nekonečné salvy smíchu, trabant uprostřed deštného pralesa, na vrcholcích And, ve vodách Pacifiku či na konci světa… Takový byl páteční večer ve hvozdenském divadle.

„Přednáška byla skvělá, ve Hvozdné bylo úžasné publikum,“ shrnul večer cestovatel. „Moc děkuji za nekonečný potlesk, asi budu muset pro tyhle situace vymyslet nějaký přídavek,“ dodal s úsměvem. „Dostal jsem tu navíc i krásnou výslužku“ ocenil pohostinnost spolupořádajících Parťáků ze Hvozdné. Ti mu věnovali láhve speciální edice domácí slivovice s příznačným názvem „Parťákovice“ a také košík svatebních koláčků…

HLavní partneři