Inzerce
DomůNovinkyPod hvězdami rozezpíval Zádveřice legendární Katapult

Pod hvězdami rozezpíval Zádveřice legendární Katapult

Rocková noc pod hvězdami. Festival na pohodu, jak jej stručně charakterizuje pořadatel a frontman vizovické kapely Fleret Zdeněk Hrachový. V sobotu se konal tradičně v zádveřickém fotbalovém areálu.

Festival odstartovala už v pět odpoledne skupina mladíků ze Zlína, která si říká The Blackties. Její tvrdý úděl rozehřát scházející se publikum vcelku zvládla. O energické partě chrlící svižný pop-rock-punk ještě určitě uslyšíme. Skupina Pozdní sběr, která sympatické Zlíňáky na pódiu vystřídala, patří, jak sám název napovídá, do jiné věkové kategorie.  Ostřílení muzikantští bardi nabídli publiku v Zádveřicích exkluzivně zabalenou dávku moravsko-jižanského rocku.  Folk-rockoví fanoušci mezi nimi jistě poznali exhráče známých kapel jako Druhá tráva, Čechomoru, Plavců či bývalé kapely Vlasty Redla Každý den jinak.

Svůj „povinný“ koncert si pak odehráli i pořadatelští Flereti. Hity takřka domácí kapely znají pravidelní návštěvníci Rockové noci v Zádveřicích nazpaměť, možná právě proto je vždy rozpumpuje na maximum. Fleret se neomrzí. Letos navíc přihodil do playlistu několik nových písní.

Ani v mezičasy mezi vystupujícími kapelami se návštěvníci rockové noci nenudili. O průvodní slovo se staral moderátor a DJ Vašek Řepa. V průběhu programu uvedl několik soutěží, a tak se zábavně závodilo v rychlosti vypití piva, či zkonzumování valašského frgálu.

Hlavní tahák večera měl však teprve přijít. Kdo by náhodou čekal, že Katapult v (bohužel) notně pozměněné sestavě už není starý dobrý „Kaťák“, po prvních tónech úvodní skladby přestal pochybovat.  Bílý vlk s ledovým pohledem, charismatický Olda Říha, hned z kraje koncertu publikum navnadil – „dnes vám zahrajeme ještě líp jak umíme!“ Dvě kytary, jedny bubny, skvělý zpěv frontmana Říhy i dalších vokálů, nekonečně úžasné, prodloužené variace hitů jako Půlnoční závodní dráha, Hlupák Váhá, Až, či Vojín XY spojily zádveřické publikum v jeden šťastný celek.

Katapult se se Zádveřicemi rozloučil stylově písní Někdy příště. Nezbývá než dodat – kéž by!

HLavní partneři