Inzerce
DomůLutoninaPrvní srpnový víkend se v Lutonině nesl tradičně ve znamení myslivosti

První srpnový víkend se v Lutonině nesl tradičně ve znamení myslivosti

I přes počáteční nepřízeň počasí, byla celá akce zahájena mysliveckým odpolednem pro děti. Naučná stezka pod názvem Toulky přírodou čítala 10 stanovišť. Děti se učily poznávat stopy, keře, stromy, psy a lesní zvěř. Lezly také do provizorní liščí nory, házely míčkem na divočáka či střílely ze vzduchovky. Mohly si i prohlédnout dravce.

které se konají během roku v mysliveckém kroužku Sovy.  Je stále rostoucí počet lidí, kteří vůbec nechápou, čím se myslivci zabývají a lehce přijímají radikální názory na jejich zbytečnost či přímo škodlivost. Proto je třeba pořádat více akcí tohoto typu, k odstranění těchto záporných předsudků, které by postavilo myslivost do lepšího světla a přilákalo mezi nás myslivce více mladých lidí,“ vysvětlil Stanislav Migdál vedoucí mysliveckého kroužku Sovy.

Mimo naučnou stezku se děti také mohly povozit koňskými vozy, nechat si namalovat obrázek na obličej a samozřejmě největším tahákem, který završil dětské odpoledne, bylo letadlo, které házelo bonbóny.

Během celé akce si přišli na své i příznivci výborného zvěřinového jídla a k dobré náladě přispěla cimbálová muzika Ocún.  O závěr dne se postarala rocková skupina Sára.

Pro portál Horní Podřevnicko shrnula závěrem za myslivce z Lutoniny Lucie Čalová:  „akce končila v pozdních hodinách a můžeme říct, že se letos velmi vydařila. Rádi bychom poděkovali všem účastníkům za přízeň a také všem, kteří se podíleli na přípravě a bezproblémovém průběhu celé akce. Velký dík patří především sponzorům a také obci Lutonina za zapůjčení fotbalového areálu, který je ozdobou místní vesnice a skvělým zázemím pro pořádání akcí tohoto typu. Nesmíme také zapomenout na naše děti z kroužku Sovy a myslivecký kroužek Liščata Zádveřice pod vedením manželů Turečkových, kteří nám pomohli na stanovištích v naučné stezce a bez kterých by to prostě nešlo! Lovu zdar a příští rok se těšíme se všemi opět naviděnou.“

HLavní partneři

X