Inzerce
DomůNovinkyPoetika, energie i harmonie. Vsetínská výtvarnice vystavuje ve Vizovicích do konce dubna

Poetika, energie i harmonie. Vsetínská výtvarnice vystavuje ve Vizovicích do konce dubna

Miriam Kocurková – Rochová, vsetínská výtvarnice, která téměř patnáct let pracuje originální kombinovanou technikou a vytváří poeticky symbolické obrazy svého niterného světa. Vlastní díla, podaná s výjimečnou citlivostí pro barevné harmonie a kultivovanou dekorativnost aktuálně vystavuje v prostorách Informačního centra Domu kultury ve Vizovicích. 

Díla symbolizují duchovní energii, jako zákonité spojení světa ducha i hmoty v jednotu života. Přinášejí harmonii, prozařují prostor, vyrovnávají energetické pole člověka, duchovně rozvíjí osobnost. Autorka pracuje s unikátní originální technikou, ručně citlivě vytváří barevné jemné drtě, které pojí s malbou, vylepuje tvary a struktury obrysů provázkem, zasazuje perličky a jiné materiály.

Umělkyni jsme zastihli přímo na výstavě, zrovna když zájemcům psala věnování na zakoupený tisk díla.  „Ráda jsem pro jednu ze svých výstav zvolila právě Vizovice. Toto krásné město v srdci Valašska se navíc nachází blízko mého domovského Vsetína a tak potěšit své oko můžou nejen mí přátelé, ale i lidičky, co moji tvorbu ještě neměli možnost vidět,“ usmála se výtvarnice. „Právě dnes jsem se tu zastavila při cestě a poznala jsem pár zajímavých lidí. Navázali jsme rozhovor o mém umění a taky si povídali o zdejším kraji. Potěšil mě velký zájem a příznivá reakce a vnímání vyzařujících energií z originálů plastik. Rovněž v památeční knize jsou vepsány překrásná sdělení a poděkování. Bylo mi potěšením podepsat i několik tisků s věnováním, které jsou možné zakoupit v recepci na místě výstavy,“ dodala Miriam Kocurková – Rochová.

Výstava BAREVNÝ SVĚT je vizovickém Kulturním domě k vidění do pátku 29. dubna, proto neváhejte a udělejte si čas, atmosféra a vyzářená energie této tvorby zaručí odpočinek i klidnou duševní pohodu.

HLavní partneři

X