Inzerce
DomůKašavaKašavské slavnosti 2022. Víkend plný hudby a slunce

Kašavské slavnosti 2022. Víkend plný hudby a slunce

Z pohledu počasí snad jeden z nejkrásnějších víkendů v roce si jako termín konání zvolili organizátoři Kašavských slavností 2022. Modrá obloha a slunce nad Kašavou, příjemný stín pod obřími a především vzdušnými stany, které jsou nově v majetku obce, také taneční parket, ale hlavně plejáda skvělých hudebních souborů na pódiu, taková byla sobota a neděle na kašavské návsi.

Kovář Stanislav Marcoň kul letos i s tovaryši

Po oba dny měl svou kovářskou dílnu otevřenou přímo u vstupu zdejší řemeslník pan Marcoň. Na předvádění krásné práce se železem u výhně, měl letos dokonce na pomoc dva tovaryše.

Kolem areálu byly jako každoročně rozmístěny stánky s občerstvením, různými dobrotami, upomínkovými předměty z Kašavy a také zdejšími krajovými specialitami.

Kašavské slavnosti se letos zaměřily na dechovou hudbu

Po hudební stránce přinesly Kašavské slavnosti to nejlepší nejen z blízkého regionu, ale i Slovenska. Letošní ročník byl zaměřen především na dechové hudby. V průběhu dvou dnů se na pódiu postupně vystřídali Dechový orchestr ZUŠ Bystřice pod Hostýnem, Miklovci, Lidečanka, Trnkovjanka, Vlčnovjanka, Jazzzuška, Kaf Hojana (SR), Michal A Matúš Filovci (SR), Vonica 80 ze Zlína, konal se zde také inspirativní workshop s hrou na fujaru a píšťalku.

Kašavské slavnosti jsou organizovány za podpory Ministerstva kultury ČR a fondu kultury Zlínského kraje.
Organizuje Obec Kašava, spoluorganizuje ZUŠ Morava, Valašský soubor Kašava, DH Trnkovjanka.
Program je financován ze zdrojů EU, Fondu malých projektů – Společně bez hranic

HLavní partneři

X