Inzerce
DomůNeubuzGuláškování v Neubuzi. Štěně piva si odnesli domácí i "Sousedé" ze Všeminy

Guláškování v Neubuzi. Štěně piva si odnesli domácí i „Sousedé“ ze Všeminy

Fotoreportáž

2. ročník takzvaného Guláškování se konal druhou srpnovou sobotu v neubuzské Hospůdce na Moštárně. Dle slov organizátorů si akce nechce hrát na nějaký velkolepý gulášfest. Jak řekla při závěrečném vyhlášení a předávání cen (dostalo se na všechny soutěžící) Lada Biernátová, cílem akce je spíše setkání dobrých lidí u kotlíku dobrého guláše, pivka a muziky.

Přesto se jednotlivé týmy od dopoledne snažily, aby právě jejich guláš zabodoval, ať u poroty či u diváků. U těch obstál tým „Miray“ z Neubuzi. Kromě vítězného poháru si odnesl štěně Radegastu stejně jako tým „Sousedé“ ze Všeminy, jehož guláš chutnal pro změnu nejvíce odborné porotě. Vynikající byl podle všeho i guláš týmu „Kašpic“ z Neubuzi, který získal u diváků i poroty druhé místo. Rozdíly však nebyly tolik markantní a i týmy na dalších místech se svým kulinářským uměním v žádném případě nepropadly.  Ať se jedná o týmy „Hmiza“ či „Zlaťaci“ z Neubuzi či sympatický tým „Muflonů“ z Podkopné Lhoty, který svou skupinu posílil i o děti.

Na Moštárnu přijeli lidé ze širokého okolí a akce se podle četných ohlasů vydařila nad očekávání. Na slušovickýPozdní sběr“ se údajně nakonec tancovalo až do půlnoci! 

HLavní partneři

X