Inzerce
DomůNovinkyDrakiáda na letišti ukázala tereziánské babí léto v plné kráse!

Drakiáda na letišti ukázala tereziánské babí léto v plné kráse!

Sluncem zalité slušovické letiště přivítalo drakiádu Základní školy Neubuz, pořádanou ve spolupráci se Spolkem rodičů a Letištěm Slušovice. 13. říjen byl v tradičním dějišti oblíbené akce vskutku ukázkový. Takové druhé babí léto, označované dle blížícího se svátku známé světice jako tereziánské.

Kromě nezbytného drakopouštění, kterému přál celkem příznivý vítr, provázely celé vydařené odpoledne sportovně-dovednostní hry. K úspěchu akce jako každoročně přispěla spolupráce s řadou spolků. Svým dílem pomohli ASPV Slušovice, obec Neubuz, SDH Neubuz, Aleš Vajďák a jeho ALIGATORAVS tým se čtyřkolkami, komunitní škola Sova, ranč paní Nesňalové a další.

Děti si také mohly vlastnoručně zatáhnout za knipl letounu Cora Allegro 2000. Do jeho kokpitu je po celou dobu akce trpělivě usazoval Jindřich Polepil, šéf letiště i pilot v jedné osobě. Ten také po čtvrté odpolední s vysílačkou v ruce zavelel k přistání draků. Uvolnil tak na nebi prostor k letecké návštěvě z nedalekého letiště ve Štípě. A po chvíli se na dráhu sneslo i dětmi tolik očekávané překvapení z nebe. Odměna byla sladká.

 

HLavní partneři