Inzerce
DomůNovinkyDobročinný obchůdek ve Vizovicích otevírala slavnostně ministryně Hanáková

Dobročinný obchůdek ve Vizovicích otevírala slavnostně ministryně Hanáková

V úterý 20. 2. 2012 proběhlo slavnostní otevření Dobročinného obchůdku a poradny Dotek, sídlícího na vizovické Tržnici a zimní zahrady při Dotek, o.p.s. Nad celou akcí přijali záštitu ministryně kultury Mgr. Alena Hanáková, krajská radní Mgr. Taťána Nersesjan a starosta města Vizovice Ing. Roman Persun

Dotek je obecně prospěšná společnost působící již sedm let v mikroregionu Vizovicko-Slušovicko, kde poskytuje sociální služby především seniorům.

Dobročinný obchůdek

Obchůdek je místem, kam mohou lidé donést hezké věci, které již nepotřebují nebo nákupem přispět na chod společnosti Dotek. Sortiment obchůdku tvoří ošetřovatelská kosmetika, polohovací polštáře, dárkové a umělecké předměty, oblečení, originální CD, výrobky chráněných dílen, bižuterie, keramika, sklo. Ceny jsou lidové. V obchůdku mohou získat návštěvníci také poradenství z oblasti péče o seniory.

„Na projektu Dobročinného obchůdku jsme začali intenzivně pracovat na počátku září 2011, přestože jsem tento nápad nosila v hlavně již několik let. Během podzimu jsme získali prostory a začali s rekonstrukcí a vybavováním obchůdku. 9. ledna jsme zahájili zkušební provoz.“ uvedla ředitelka Dotek, o.p.s. Radomíra Pečeňová. Dobročinných obchodů v republice existuje několik, ve Zlínském kraji je však tento projekt ojedinělý. V zahraničí, především v Anglii, je zřizování dobročinných obchodů (charity shopů) běžnou praxí neziskových organizací.

Náš obchůdek, stejně jako ty zahraniční, funguje především na bázi dobrovolnictví. Naši dobrovolníci prodávají v obchůdku, přebírají a oceňují zboží, pomáhají při výrobě benefičních předmětů a při mnoha dalších činnostech okolo obchůdku.

Více informací o obchůdku lze získat na Facebooku – Dobročinný obchůdek a poradna Dotek

Zimní zahrada

Kromě slavnostního otevření Obchůdku proběhlo 20. února také slavnostní otevření zimní zahrady Dotek. „Prostory Doteku, kde je poskytována odlehčovací péče, nejsou velké. Přemýšleli jsme proto, jak tyto prostory zvětšit. Vybudováním Zimní zahrady jsme získali více prostoru a naši uživatelé mají příjemné místo, kde mohou relaxovat.“ uvedla Radomíra Pečeňová.

Mnohokrát děkujeme všem, kteří nás jakýmkoli způsobem podporují a bez jejichž pomoci bychom nemohli existovat.

Bc. Veronika Olejníková, Foto: Tomáš Ševčík 

HLavní partneři

X