Inzerce
DomůVizoviceAdventní trhy ve Vizovicích. Punč, zabíjačka i vystoupení žáků umělecké školy

Adventní trhy ve Vizovicích. Punč, zabíjačka i vystoupení žáků umělecké školy

V sobotu 10. prosince se ve Vizovicích uskutečnil Adventní trh. Letos byl poprvé prodloužený až do třetí hodiny odpoledne. Prodejní stánky byly tradičně rozmístěny jak v  sále Domu Kultury, kde se prodával především vánoční sortiment rukodělného charakteru,  tak v kavárně či na parkovišti za kulturákem. Tam prodejci nabízeli nejen gastronomické speciality, čerstvou zabijačku z kotle, langoše, trdelníky nebo vánoční punč, ale třeba i vánoční stromky.

Báječná atmosféra očekávání Vánoc probíhala i ve foyer informačního centra, kde Městská knihovna Josefa Čižmáře spolu s DDM zvonek vytvořili kreativní koutek, ve kterém si děti vyráběly vánoční přání.

Živo bylo i v samotné knihovně, která se pro tento den proměnila v herní prostor a děti si tam mohly vyzkoušet známé i neznámé deskové hry, které ze svého fondu zapůjčila Krajská knihovna Františka Bartoše.

Ozdobou adventních trhů byla po celý den vystoupení mladých hudebníků ze Základní umělecké školy ze Zlína a její vizovické pobočky, odpoledne se na pódiu objevily i děti z kroužku DDM Vizovice. Na akci se představil také dětský folklórní soubor při mateřské škole v Lípě.

HLavní partneři