Valašská rovina. Slušovická „Dostihovka“ hostila psí sprintery

Neděle, 21 Duben 2013 11:30 | Zdroj: Dostihy Slušovice, Horní Podřevnicko.cz, Foto - rajče.net - dexendy | Značky Slušovice, Sport Bookmark and Share

Fotoreportáž AKTUALIZOVÁNO - PŘIDÁNY NOVÉ FOTOGRAFIE

Valašská rovina. Slušovická „Dostihovka“ hostila psí sprintery
V sobotu 20. dubna se na slušovickém dostihovém závodišti uskutečnily závody psů plemene Rhodesian Ridgeback. Po loňských prvních úspěšných závodech Saranga sprint se rozhodli organizátoři psích dostihů více využívat slušovickou dráhu, protože byli se spoluprací s občanským sdružením Dostihy Slušovice a technickým zázemím i dráhou spokojeni.
V tomto roce se konají celkem dva dostihové dny psů. Ty sobotní, první závody se konaly pod názvem „Valašská rovina“ a technicky je zajišťoval klub chovatelů tohoto plemene ze Svitav. Psi běhali za umělým „zajícem“, taženým podobně jako při závodech chrtů, a to na pískové i travnaté dráze na vzdálenost 200 metrů. Startovali v několika kategoriích. K vidění byly opravdu zajímavé souboje psů tohoto nepříliš známého a rozšířeného, avšak již dlouho existujícího plemene, které vyniká oddaností, statečností a také rychlostí. Na závěr si dostih mohli vyzkoušet také netrénovaní pejsci jiných, nezávodních plemen.