Prázdniny na golfu ve Slušovicích

Neděle, 29 Červen 2014 08:23 | Zdroj: PR Derby golf club Slušovice | Značky Březová, Slušovice Bookmark and Share

Prázdniny na golfu ve Slušovicích
S blížící se dobou prázdnin a dovolených mnoho z nás řeší problém, jak naplnit volný čas, kam se vydat za sportovním vyžitím. To, že náš region je cyklistickým rájem, ví každý sportovně založený jedinec. Kde jsou nejbližší tenisové kurty či koupaliště také. Ale co tak zkusit něco nového?

Areál slušovického dostihového závodiště už dávno neslouží jen milovníkům koní. Uvnitř oválu leží devítijamkové golfové hřiště, které poskytuje ideální podmínky pro první kroky v tomto sportu.

Pro úspěšný start je třeba odhodit představu o golfu jako sportu pro úzkou skupinku vyvolených. V současné době je to naopak sportovní odvětví s největším nárůstem široké základny. A náklady na jeho provozování jsou srovnatelné s jinými sporty.

A co je na golfu nebezpečné? Jak ho zkusíte, jste ztraceni. Teda pokud je ve vás alespoň trochu soutěživosti. Podlehnete jeho krásám i úskalím, budete bojovat jak sami se sebou, tak proti jamkám na hřišti. Golf je sport na celý život pro malé i „velké“.

Pokud vás napadlo, že byste se rádi seznámili s tímto zajímavým sportem a stali se třeba i členy Derby golf clubu Slušovice, podívejte se na stránky www.dgcs.cz. Právě pro vás je zde aktuální zajímavá nabídka celoživotního členství. 

Golfové hřiště Derby golf clubu Slušovice se nachází uvnitř dostihového areálu. Jedná se o devítijamkové rovinaté hřiště složené z jedné pětiparové jamky, dvou čtyřparových a šesti tříparových. Na první pohled jednoduché hřiště ztěžují dostihové překážky a na pěti jamkách i překážky vodní. Zvláště tříparové jamky, které (kromě jamky č. 1) mají délku okolo 160 m a jsou hrány na relativně malé greeny, dají vyniknout hráčům s kvalitní krátkou hrou. Díky rovinatému charakteru je hřiště ve Slušovicích ideálním místem pro první golfové kroky. Prostředí zpříjemňuje výhled na Hostýnské vrchy na severu a na Vizovické vrchy na jihu.