Zádveřické hasičky na 21. Světové hasičské olympiádě!

Sobota, 08 Červenec 2017 08:16 | Zdroj: Autor: Zdenka Jurčová SDH Zádveřice | Značky Zádveřice Bookmark and Share

Zádveřické hasičky na 21. Světové hasičské olympiádě!
Družstvo starších žákyň ze Sboru dobrovolných hasičů Zádveřice se v termínu 9.- 16. července zúčastní Světové hasičské olympiády v rakouském městě Villach.

Soutěže se zúčastní na 2000 závodníků z celého světa, z toho bude 600 mladých hasičů, v čistě dívčí kategorii to bude 14 týmů. Zimní část přípravy byla zaměřena zejména na zvyšování fyzické kondice, rychlost a obratnost. Jarní měsíce již byly věnovány technické průpravě při plnění disciplín: požární útok CTIF a štafeta CTIF. Finále přípravy pak zahrnoval i nácvik kulturního vystoupení, které mladé reprezentanty ve Villachu čeká v rámci programu Vystoupení národů. Trenéři děvčat – Libor Žamboch a Zdenka Jurčová věří, že silná kolektivní soudržnost, kamarádství, vzájemná podpora a vůle celého týmu pokořit těžká úskalí bude i následujících dnech silná a děvčatům se ve světové konkurenci podaří uspět.

Nejen našim hasičkám, ale i celé reprezentaci České republiky držte palce i vy! Aktuální dění ve Villachu můžete sledovat na webu dh.cz nebo na facebooku @sdruzenihasicu.

Zdenka Jurčová