Kovbojský ples ZŠ Vizovice. Whiskola tekla proudem, zpívala Tornádo Lou

Úterý, 30 Leden 2018 16:26 | Zdroj: Horní Podřevnicko a Nadační fond Pastelka | Značky Vizovice

Bookmark and Share

Dne 27. 1. 2018 se na Kulturní dům ve Vizovicích sjelo mnoho pistolníků, kovbojů a jejich dam, neboť se zde konal jejich sraz a whiskola (cider Martina Kováře z Rybárny pozn. red.) tekla proudem. Nadační fond Pastelka letos pořádal ples v duchu Divokého Západu, a ten se mimořádně vydařil.

Kapela Gibon měla úspěch, stejně tak i fotokoutek, ale o zábavu se postarali hlavně letošní deváťáci. Ti tradičně ples zahájili polonézou, ale oko nezůstalo suché, což podpořila i hudba z filmu Poslední mohykán. Mladí pánové, proměnění v elegantní gentlemany, a jejich dámy v bílém byli prostě okouzlující.

Program však vyvrcholil společným vystoupením s učiteli na nezapomenutelné melodie z filmu Limonádový Joe. Na parket vjela družina kovbojů na koních, těžko by v nich někdo hledal učitelky základní školy, za nimi mladé dámy ležérně nakráčely do Whisky saloonu pod pódiem, a nakonec vtrhla jízda divokých pistolníků, kteří se začali „kočkovat“, neboli propukla bitka přímo na parketu doprovázená výstřely z pistolí. Tuto bitku ukončila zábava z trochu jiného soudku – vystoupení arizonské pěnice Tornádo Lou, v podání žáka deváté třídy Matěje Madera. Nebyl však jediným neodolatelným mužem v sukních. Doprovázely ho starší kolegyně, saloonové dámy, pan školník Grebeníček a zástupce pro 2. stupeň pan Návrat. Poté to mladé slečny roztančily na pódiu na slavný song Whiskey to je moje gusto a za obrovského potlesku všichni společně, učitelé i žáci, zatančili country tanec.

Atmosféra byla báječná a ples si užili jak rodiče, tak jejich děti. Všem sponzorům plesu děkujeme za bohatou tombolu, paním kuchařkám ze školy zase za výbornou plesovou večeři a už abychom pomalu začali promýšlet ples na příští rok… Budou příští deváťáci také tak skvělí tanečníci jako ti letošní? Necháme se překvapit.

Za NF Pastelka Helena Návratová