Inzerce
DomůZádveřiceOHLÉDNUTÍ: Rocková noc v Zádveřicích po jedenácté!

OHLÉDNUTÍ: Rocková noc v Zádveřicích po jedenácté!

Vizovicko se může chlubit nejen těmi velkými festivaly, jako jsou Masters of Rock či Trnkobraní, ale také těmi menšími, například Rockovou nocí pod hvězdami, která se letos konala v zádveřickém fotbalovém areálu již po jedenácté.

Malý festiválek s obrovskou atmosférou. Přesně tak můžeme Rockovou noc velmi stručně charakterizovat. Zdeňku Hrachovému, frontmanovi kapely Fleret a hlavně „otci“ této přehlídky, se podařilo postupem času celou akci dotáhnout do naprosto bezchybné podoby. Festival se stal svým způsobem unikátním. V Zádveřicích na vás vždy čeká skvělá muzika, ovšem taktéž poctivá valašská kuchyně a kvalitní pití, včetně dobré slivovice. Do malé obce, jež leží mezi Zlínem a Vizovicemi, se sjíždí lidé z celé republiky. Rok od roku jich je víc. A jsou rádi. Vždy se zde potkají kamarádi ze všech koutů naší země i ze Slovenska, a to z jednoho jediného důvodu – na Valašsku je krásně a člověka hřeje u srdce. Jak pravil jeden návštěvník až z dalekých Severních Čech: „Toto u nás nezažijeme.“

Letošní hudební program byl zase pestrý. Zdeněk Hrachový měl opět šťastnou ruku. Většinu návštěvníků příjemně překvapilo vystoupení Eda Kleny & Klenotů. Rock-folková partička z Prešova hrála sice v onen „nevýhodný“ čas, kdy se lidé do areálu ještě trousí, ale poradila si s celou situací bravurně, málokdy je pod pódiem v první hodině festivalu tak živo. Roztančené publikum pak předala Kosovcům, kteří „váleli“ jeden hit za druhým a jasně potvrdili, že patří mezi nejlepší zábavové kapely široko daleko.

Druhá polovina programu byla neméně zajímavá. Co by to bylo za Rockovou noc, kdyby se na domácí půdě nepředstavil Fleret, tentokrát poprvé v Zádveřících i se Zuzanou Šulákovou, která pokračuje v tradici, když převzala pomyslnou štafetu od své maminky Jarmily. A nutno uznat, že ji nese se ctí – její zpěv nemá chybu. Všímáte si, kolik je toho na Valašsku bezchybného? Vrcholem letošního ročníku Rockové noci pod hvězdami byl koncert ostravské kapely Buty, která i přes to, že přijela z podvečerního hraní na Slovensku, odvedla skvělý výkon. Pastrňák a spol. ukázali, proč stále patří mezi špičku, i když už nejdou s mainstreamovým proudem. Bravo, Buty! Zazněly všechny zásadní hity, i písničky prastaré. Fajnšmekrům určitě udělaly radost například pecky z prvního alba Pískej si, pískej.

Sečteno a podtrženo – bezchybné. I letos to bylo v Zádveřicích BEZCHYBNÉ. Jaké to bude za rok, kdy bude Fleret slavit třicet pět let na scéně? Nechme se překvapit…

Autor článku Jakub Malovaný Publicista – www.jakubmalovany.cz

HLavní partneři