Inzerce
DomůVizoviceVizovické slavnosti přinesly program napříč světem, žánry i generacemi

Vizovické slavnosti přinesly program napříč světem, žánry i generacemi

Fotoreportáž

Téměř vytrvalý déšť, který se vzdor předpovědím Vizovickému Trnkobraní v areálu R. Jelínek v pátek a sobotu ještě relativně vyhnul, udeřil v “plné kráse” na nedělní Vizovické slavnosti. Ale jak řekl hned v úvodu programu brilantní a vtipný moderátor a herec Městského divadla Zlín Pavel Vacek, na déšť jsme vlastně všichni čekali a navíc pořadatelé jsou na tuto variantu perfektně připraveni. A také byli. 

Nedělní program Vizovických slavností  vychází z tradičního pojetí Trnkobraní

„Nedělní program vychází z tradičního pojetí festivalu, kdy se na pódiu střídaly všechny druhy hudby od folkloru, přes dechovku až po popové a rockové kapely. Snažíme se, aby byl dostupný a zajímavý pro všechny věkové skupiny,“ řekla portálu Horní Podřevnicko Irena Jančíková z Domu Kultury ve Vizovicích. 

Do centra Vizovic přijeli folkloristé z Mexika, císařská garda z Francie i dechovka z Chorvatska

Zahraničními lákadly byli folkloristé z Mexika, dechová hudba z nám tolik blízkého Chorvatska, ale především Stará císařská garda z roku 1806 a Císařské husarské trubky Pontarlier z Francie. Toto uskupení tvoří bubeníci císařské gardy, lovecké rohy, orchestr fanfárového bubnování a trumpety císařských husarů. Originální původní nástroje i do posledního detailu vyšperkované kostýmy přinesly do Vizovic autentické zvuky a kulisy z dob napoleonských tažení.

Domácí scénu reprezentovala Leona Machálková s kapelou a nemohl chybět vizovický Fleret!

Leona Machálková, která se na sklonku šedesátých let narodila v nedalekém Zlíně (tehdejším Gottwaldově), předvedla ve Vizovicíh stále unikátní rozsah a speciální cit pro její z nejoblíbenějších žánrů muzikál. Vizovští Flereti naopak potěšili valašským folkrockem a byli to i oni, kdo se postaral o to, že na i sklonku dne a při vytrvalém dešti bylo pod připravenými přístřešky plno! „Je nám tu s vámi báječně, vždyť navíc hrajeme několik metrů od naší zkušebny,“ smál se frontman dvorní kapely Valašského království Zdeněk Hrachový.

Vizovické slavnosti to je i Vizovjánek, DDM zvonek a cimbálovka Ocún 

Velký potlesk sklidily také vystoupení domácího souboru valašských písní a tanců Vizovjánku, cimbálovky Ocún a taneční čísla Domu dětí a mládeže Zvonek. Ty poslední se  kvůli počasí alternativně přesunuly do velkého sálu DK. DDM Zvonek se postaral i venku pod stany o děti návštěvníků. O jeho tvořivé dílničky byl zájem prakticky po celý den. S kytarou a podmanivým hlasovým projevem se v kavárně DK blýskl Filip Vítů, 20-ti letý muzikant, skladatel a zpěvák, finalista soutěže Moravia Talent.

HLavní partneři