Inzerce
DomůBratřejovV závodě v letním biatlonu v Bratřejově obhájili prvenství David Zicha a Kristýna Tomšová

V Bratřejově pořádali 9. ročník závodu v letním biatlonu. V areálu bratřejovského fotbalového hřiště zázávodili mladší žáci, starší žáci,ženy, muži a dokonce i rodiče s předškolními dětmi.

Hlavní závod mužů vyhrál teprve 16letý David Zicha, který se blýskl časem 9:12, druhé místo obsadil se ztrátou 32 sekund Dušan Kopečný, bronzovou pozici vybojoval v čase rovných 10 minut Jiří Jančík, čtvrtý byl v čase 10:31 Jiří Navrátil, pátý skončil Tadeáš Zahradníček (10:36).

Zicha v závodě obhájil prvenství z loňského roku.

Vítěz hlavního závodu hraje fotbal za dorostence Vsetína.

,,Ve Vsetíně trénuji třikrát týdně. Proto jsem se na náš domácíbiatlonový závod nijak speciálně fyzicky nepřipravoval. Díky fotbalu mám naběháno dost kilometrů. Střelbě jsem se letos téměřnevěnoval,“ přiznal Zicha.

V závodě si věřil. Zvládl ho takticky. Na trati běhu si dobře rozvrhl síly.

,,Ve střelbě vleže jsem však minul první dvě rány. To mě trochu znervóznilo. Ale pak už jsem na střelnici ani jednou nechyboval,“ prozradil David Zicha.

Ten si pak podařený výsledek užíval při sledování fotbalového zápasu na Mistrovství Evropy v Německu mezi Českem a Gruzií.

V závodě žen zvítězila Kristýna Tomšová (11:41), před Barborou Petřkovskou (12:51), třetí místo brala za čas 14:56 Simona Hrušková, čtvrtá byla Klára Jančíková (17:11), pátá skončila Jarmila Lišková (17:54).

Kristýna Tomšová ráda sportuje. V žákovských a dorosteneckých letech závodila za biatlonový klub z Velkých Karlovic. V Bratřejově proto byla mezi ženami favoritkou. To se také potvrdilo. K triumfu ji dovedl svižný běh a téměř přesná střelba.

,,Protože jsem se v červnu připravovala na zkoušky na vysoké škole a také jsem byla trochu nemocná, tak jsem si před závodem byla v rámci možností jenom několikrát zaběhat. Vyzkoušela jsem si i střelbu,“ prozradila Tomšová.

V závodě chtěla obhájit první příčku z loňského roku. Zejména, když měla o zvýšenou motivaci postaráno. V bratřejovskémfotbalovém areálu ji fandili mamka s taťkou.

,,Od začátku se mi běželo dobře. Rovněž mě těší, že jsem na střelnici udělala jenom jednu chybu,“ byla se svým výkonemspokojená Kristýna Tomšová.

A jak prvenství oslavila?

,,Hned po závodě jsem odjela fandit hasičům Bratřejova na hasičské soutěži v Trnavě,“ svěřila se ještě 21letá Kristýna Tomšová.

Trať hlavního závodu mužů i žen byla dlouhá 2,2 kilometru. Běh byl rozdělený do dvou okruhů. Biatlonisté v závodě absolvovali 2 střelby, jednu vleže, jednu vstoje. Biatlonistky střílely dvakrát vleže.

Ve všech kategoriích si letos v Bratřejově zazávodilo 57 biatlonistů. Každý účastník dostal perníkovou medaili. Ti nejlepší také věcné ceny.

,,Letošní závod ovlivnilo počasí. Hlavně v kategoriích žáků a rodičů s předškolními dětmi. Po dešti byla trať kluzká ale spravedlivá pro všechny,“ upozornil jeden z pořadatelů Richard Zicha.

,,Nakonec si ho ale všichni užili,“ těší Richarda Zichu.

Mladší žáci: Patrik Chromčák

Starší žáci: Michal Gajdošík

Rodiče s předškolními dětmi: Tomáš Hruška

Muži: David Zicha

Ženy: Kristýna Tomšová

Autor: Lubomír Hotař