Inzerce
DomůVizoviceTrnkobraní po třech letech. Dramatický úvod se proměnil ve vzrušující průběh a...

Trnkobraní po třech letech. Dramatický úvod se proměnil ve vzrušující průběh a nakonec parádní ročník!

Fotoreportáž

Těm, kteří dorazili na 53. Vizovické Trnkobraní hned na úvodní páteční vystoupení slovenské skupiny No Mame, musel běhat mráz po zádech. Snad na minutu přesně se začátkem oblíbeného festivalu se nad areálem likérky Rudolf Jelínek přehnala dešťová smršť, vítr zvedal stánky prodejců a začátek prvního vystoupení se musel odložit. Prvotní meteorologický šok však po patnácti minutách odezněl. Bleskurychlé stáhnutí vody s pódia a začalo se. S mírným skluzem v desítkách minut postupně nastupovali interpreti, atmosféra houstla a gradovala. Deštníky, pláštěnky, ponča, igelitové pytle. Jelikož déšť střídaly přeháňky, outfity pro letošní Trnko vzaly za své. Zdálo se ale, že o to lepší a semknutější nálada vládla. Koncerty pátečních headlinerů, především kapely Rybičky 48 už byly předzvěstí toho, že i sobota bude stát za to!

Tristní sobotní předpověď se nenaplnila. Přišel velký večer s oslavou hudby a skvělé zábavy!

Hrozivá předpověď počasí na sobotu se fanouškům zdála ukradená. Přišli ještě v daleko větších houfech než v pátek. Odměnou za odvahu a odhodlání jim bylo to, že všechno bylo nakonec jinak. Po knedlíkové Grand Prix ( vítěz Radim Dvořáček z Ostravy letos navýšil svůj osobní rekord na 205 švestkových knedlíků za hodinu) a energií nabitém koncertu Tomáše Kluse, se oblačnost začala protrhávat a srážky ustaly. Je to tak. Letošní Trnkobraní bylo hodně o počasí. Nebylo stoprocentní, zato fanoušci a interpreti ano! Nejen na večerní koncerty Chinaski či Mirai budou příznivci největšího švestkového festivalu ještě dlouho vzpomínat.

Interpreti na letošním 53. Vizovickém Trnkobraní: No Name, Doktor PP, Michal Pavlíček, Ota Balage a Tereza Kopáčková, Visací zámek, Tři sestry, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, Křídla, Argema, Horizont, Katarína Knechtová, Street 69, Gazdina Roba, Tomáš Klus, Annabelle, Desmod, Debbi, Chinaski, Fleret, Mirai, Alkehol, Harlej, Kosovci 

HLavní partneři

X