Inzerce
DomůVizoviceProcházka tradičním i současným řemeslem se ve Vizovicích setkala s obrovským zájmem!

Procházka tradičním i současným řemeslem se ve Vizovicích setkala s obrovským zájmem!

Fotoreportáž

Procházka tradičními, ale i současnými řemesly, které neodmyslitelně patří k životu na Valašsku, byla hlavním tématem dvoudenní akce pořádané NF Řemeslo pomáhá, MAS Vizovicko a Slušovicko a Domem kultury Vizovice

Cílem bylo představit široké veřejnosti a hlavně dětem, jak se Valašsku žilo, bydlelo, jaké tradice se dochovaly a na co pomalu zapomínáme. Abychom si uvědomili, jakou roli mělo a má Valašsko v našem regionu, vytvořili organizátoři koncept od historie, konkrétně od středověku, po současnost.

„Koncem loňského roku se k nám dostala a velmi nás zaujala publikace o životě na Valašsku, kterou zpracovala pro školy MAS Vizovicko a Slušovicko, tak jsme je navštívili. Naprosto krásně doplňuje naše projektové dny, které děláme v rámci polytechnického vzdělávání ve školách na téma Mladí architekti, velcí stavitelé. Slovo dalo slovo a rozhodli jsme se, že společně vytvoříme koncept života na Valašsku pro všechny. Tak se pomalu začala rýsovat akce „Tradice, řemesla a život na Valašsku,“ Řekla Petra Benešová z Nadačního fondu Řemeslo pomáhá.

Akce měla páteční předehru, kdy do Vizovic přijížděly objednané školy a tím byla účast zaručená. Sobotní otevřený program pro veřejnost pak předčil všechna očekávání. Vzdor krásnému počasí, které lákalo spíš k procházkám do přírody, byl zájem akci skutečně enormní!

HLavní partneři