Inzerce
DomůPomáhejte jinak! Přijďte se podívat do našeho netradičního Obchůdku
Array

Pomáhejte jinak! Přijďte se podívat do našeho netradičního Obchůdku

Dobročinný obchůdek a poradna Dotek Pomáhejte jinak!
Přijďte se podívat do našeho netradičního Obchůdku.

Vizovická Tržnice (dříve obchod Radka)

Otevírací doba

Pondělí až pátek 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00

Sobota 8:00 – 12:00

 

Můžete u nás zakoupit:

 • Dárkové předměty
 • Umělecké předměty
 • Výrobky chráněných dílen (Ergo Zlín a IZAP Slunečnice)
 • Oblečení (dámské, pánské, dětské)
 • Knihy
 • Keramiku a sklo
 • Ošetřovatelskou kosmetiku
 • Antidekubitní polohovací pomůcky

Součástí obchůdku je poradna a půjčovna kompenzačních pomůcek pro seniory a imobilní osoby.

V našem obchůdku poskytujeme základní sociální poradenství a bezplatné poradenství v oblasti péče o osoby s demencí, Alzheimerovou chorobou, a také v oblasti domácí péče. Máte možnost získat informace o bazální stimulaci.

Výtěžek z prodeje v Dobročinném obchůdku putuje na nákup kompenzačních pomůcek pro terénní činnost organizace a další činnosti Dotek, o.p.s.

Obchůdek je založen na dobrovolnictví. Můžete nám pomoci například darováním věcí, které jsou stále hezké, ale Vám se už nehodí.

Prosíme, aby věci, které nám darujete, byly moderní, kvalitní, čisté, vyprané, nepoškozené a zdravotně nezávadné.

<em >Darovat nám můžete:

 • Oblečení – dětské, pánské dámské
 • Obuv
 • Doplňky a šperky
 • Knihy
 • Originální CD a DV
 • Hry a hračky
 • Keramiku, porcelán a sklo
 • Umělecké předměty

Nepřijímáme poškozené, staré věci, spodní prádlo, plavky, nábytek, elektrické spotřebiče, elektroniku, potraviny.

Kde a jak nám můžete věci darovat?

Kdykoliv během otevírací doby v našem Obchůdku, nebo po domluvě.

Kontakt:

Tel.: 773 187 176

Facebook obchůdku – Dobročinný obchůdek a poradna Dotek

dobrocinnyobchudek@seznam.cz

 Dobročinný obchůdek Dotek : několik vět o projektu

Smyslem dobročinného obchůdku (po vzoru charitních ochodů v Anglii) je získávat darované věci ( použité oblečení, obuv, módní doplňky, knihy, hudbu, filmy, sklo, porcelán, umělecké předměty či drobné bytové doplňky.) a jejich prodejem částečně financovat nákup pomůcek pro terénní činnost společnosti Dotek, o.p.s (elektrické polohovací postele, vozíky, polohovací pomůcky, ošetřovatelské pomůcky)

Rádi bychom zapojili do provozu obchodu dobrovolníky a v rámci veřejně prospěšných prací také lidi registrované na úřadu práce. Kromě toho, že by nám pomáhali, získávali by pracovní zkušenosti, rozvíjeli by svoje schopnosti, budovali si sebedůvěru, setkávali by se s novými lidmi a přáteli a zažili by pocit sounáležitosti.

Dalším cílem je prezentovat a propagovat společnost Dotek, o.p.s. (lidé často nevědí, že nás mohou požádat o pomoc). Propagovat dobrovolnictví a hospicovou péči. Ukázat, že i o člověka s demencí je možné pečovat při respektování jeho důstojnosti. Ukázat také, že není nezbytně nutné končit životní pouť v institucích. Naše zkušenosti ukazují, že pokud rodiny umírajících lidí podpoříme a zajistíme pomůcky k ošetřování, počáteční strach z neznámého vymizí a zůstane radost z vědomí, že svého drahého neopustili v nejtěžších chvílích života.

Důležitou součástí obchůdku bude poradenská služba pro rodiny, které se starají o svého nemocného člena rodiny sami doma. (praktické rady ohledně ošetřování, pomůcek, literatury, sociální poradenství). Poradenství, jak pečovat o člověka s demencí, jak modifikovat domácí prostředí, kde hledat pomoc, možnost získat odborné materiály a brožurky.

Zároveň bychom zde vytvořili kontaktní místo pro půjčování kompenzačních pomůcek, které půjčujeme zejména rodinám, které se starají o svého blízkého doma v terminálním stavu nemoci.

Prodejem kvalitních a levných věcí bychom také pomáhali rodinám ve finanční nouzi. Znovu užitím již použitých věcí bychom chránili životní prostředí.

Našim zákazníkům můžeme nabízet nakupování, které má smysl, což představuje radost z darování i nákupu. Vyjmenováním výše uvedených skutečností můžeme tvrdit, že obchod se můžeme dívat z jedenácti různých úhlů pohledu, „bude mít jedenáct funkcí.“ (Dobrovolnictví, nezaměstnaní, propagace Dotek, o.p.s., osvětlení demence a hospicového hnutí, půjčovna pomůcek, poradenství, ekologický rozměr, levné nakupování , radost z dobrého skutku , získávání finančních prostředků.)

Autorka projektu má osobní zkušenost s prací dobrovolníka v charitním obchodě v Londýně.

Na výše zmíněné aktivity by měl navázat projekt „Virtuální regál“ – oslovení firem na internetu pokud by darovali zboží či služby do regálu na určitou dobu, část z prodeje by šla na naši podporu. Na projekt by se by se nabalovaly všechny možné další marketinkové aktivity, které by naši společnost a práci zviditelnily a jak doufáme pomohly ba nám se získáváním finančních prostředků.

HLavní partneři

X