Inzerce
DomůVeseláNa Veselé sázeli ovocňáky. Přišli všichni, rodiny s dětmi i přátelé

Na Veselé sázeli ovocňáky. Přišli všichni, rodiny s dětmi i přátelé

Fotoreportáž a video

Byl to neobvyklý obraz. Mlhavé podzimní ráno soboty 12. listopadu, od mrazu dělil teploměr pouhé tři stupně. Jenže tady vládlo teplo. Účast místních na veřejném sázení ovocných stromů na obecním pozemku hned za „umělkou“ byla fantastická. 

Občané Veselé svépomocí vysadili 45 ovocných stromů

V podstatě po celé délce sadu někdo pracoval. Svůj strom si na jednom místě sadil otec s dcerou, o kus dál manželský pár, jinde celá rodina nebo parta přátel. „Věděl jsem, že lidé přijdou, u nás na Veselé tahle pospolitost funguje. Ale že nás bude tolik, že budeme mít sad do připravených jam vysázený v podstatě za hodinu, to jsem snad ani nečekal,“ usmíval se starosta Daniel Juřík, který kromě celkového zajištění akce, tu a tam ulil veselské slivovice na zpříjemnění atmosféry. „Do nového sadu jsme nasadili 45 ovocných stromů, od jabloní přes hrušně, třešně či slivoně,“ dodal.

Jeho zástupce místostarosta Tomáš Dujka pro změnu traktorem pracantům přivážel mladé stromky k vysazení. „Koncept veřejné výsadby už jsme jednou úspěšně vyzkoušeli. Před časem jsme takto sázeli alej podél stezky. Kromě krásného setkání spoluobčanů u společného díla a především obecného užitku z budoucího sadu, nám tenhle nápad šetří taky obecní kasu. Zadání takovéto výsadby specializované firmě stojí opravdu nemalé peníze​,“​ řekl. 

HLavní partneři