Inzerce
DomůNovinkyMetalový Mikuláš v městě Masters of Rock. Řidičům přál uprostřed Vizovic šťastnou...

Metalový Mikuláš v městě Masters of Rock. Řidičům přál uprostřed Vizovic šťastnou cestu

Nápad zorganizovat v městě slavného hudebního festivalu metalovou mikulášskou družinu vzešel z myšlenky Tomáše Ševčíka už vloni. V předvečer svátku sv. Mikuláše tehdy pořadatel známých vizovských Metal párty vyšel do ulic Vizovic poprvé jako metalový Mikuláš i se svou družinou.

 Lidé tehdy tuto recesi vesměs přijali i ocenili. (Fotografie měly tehdy na různých platformách desetitisíce zhlédnutí – fotoreportáž z roku 2018 zde.)

Letos ovšem vyrazil metalový Mikuláš s dvojnásob posílenou družinou. Přibylo několik černočerných andělů, pekelníci pro změnu drželi v rukou ohnivé louče. Došlo i na recesi, kdy Mikuláš, čerti i černí andělé zastavovali na přechodu auta projíždějící centrem Vizovic. Řidiči měli v naprosté většině pro chvilkové zastavení pochopení a někteří chtěli dokonce přispět finančním obnosem. „Kde máte pokladničku,“ zeptal se řidič bílé škodovky v domnění, že akce je spojena s výběrem finančních prostředků pro nějaký spolek. V tom černý Mikuláš strčil hlavu do auta a vlídným hlasem sdělil: „my jsme vám jen přišli popřát šťastnou cestu“.

Hlavní myšlenku akce ve Vizovicích trefně popsal hlavní organizátor Tomáš Ševčík pro  deník Mladá fronta DNES: „Můžeme to brát jako recesi a také jako jiný pohled na dobro a zlo, protože ne všechno to, co se tváří jako dobré, je vždy dobré, a ne všechno to, co vypadá zle, je opravdu zlé. Svět není černobílý, to z historie víme všichni,“ řekl.

HLavní partneři