Inzerce
DomůNovinkyMasopustní průvod prošel sluncem zalitými Vizovicemi

Masopustní průvod prošel sluncem zalitými Vizovicemi

Nejen cimbálová muzika Ocún, ale i sluníčko doprovázelo už devátý „Masopust“ ve Vizovicích. Barevný a zvesela vyhrávající obřadní průvod vyšel v sobotu 6. února v jednu hodinu po poledni z vizovského Masarykova náměstí.

Zábavnou zastávkou přes zámecké nádvoří si to muzikanti, členové souboru Vizovjánek a všelijak vyparádění občané Vizovic namířili rovnou k Hasičskému muzeu. Tam je očekával muž na místě nad jiné povolaný, starosta Sboru dobrovolných hasičů ve Vizovicích, pan Štalmach. Sám oděn do padnoucí historické uniformy, představil masopustnímu průvodu nejvzácnější exponáty muzea. Především děti zaujaly dřevěné stříkačky, různé přilby či možnost usednout přímo za volant historického hasičského vozu. Paní Štalmachová pro změnu přivítala maškarní průvod vlastnoručně upečenými „Božími milostmi“. Po hvězdičkách z lehkého vaflového těsta se jen zaprášilo.

Od Hasičského muzea si to obřadní průvod namířil k sídlišti Janova hora, kde bylo rovněž připraveno několik soutěží. Cílovou zastávkou pak byla vizovická hasičárna (více na videu zde), kde program pokračoval mimo jiné smažením koblížků, výrobou karnevalových masek, kreslením na textil, i dalšími hrami pro děti.

HLavní partneři