Inzerce
DomůSlušoviceKopná se pojede v okolí Slušovic opět na pětníku

Kopná se pojede v okolí Slušovic opět na pětníku

Druhým podnikem v sedmidílném kalendáři Autoklub Rallysprint série 2024 bude začátkem května Síť21 Rallysprint Kopná ve Slušovicích. V letošním roce napíše nejpopulárnější český rallysprint v termínu 3. až 4. května již devětadvacátý díl. Vedle tradičního zápočtu do šampionátu jednodenních rallysprintů a Poháru 2+ se započítává slušovický rallysprint do Autoklub Rallysprint série historických automobilů. Nejlepší posádky našich východních sousedů si podruhé rozdají na Moravě body v rámci Mezinárodního mistrovství Slovenska v rally (MMSR).

Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR v těchto týdnech finalizují přípravy tratě včetně všech povolení k uskutečnění rally. Kopná opět proběhne v bezprostřední blízkosti centra rally kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. „Trať bude navazovat na předchozí ročníky a bude velmi podobná loňskému ročníku. Pojedeme známé úseky včetně obtížné erzety s názvem Kameňák nebo klasické rychlostní zkoušky Kopná. Celkem čtyři úseky rychlostních zkoušek, každá se pojede dvakrát. V časovém harmonogramu najdeme opět osm rychlostních zkoušek v celkové délce přes 70 kilometrů. Řada starostů je nám nakloněna a rally ve své obci vítají, na druhou stranu někteří starostové si kladou až nesplnitelné podmínky. Spoustu finančních prostředků vkládáme po skončení soutěže do opravy vozovek a snažíme se s obecními úřady dohodnout se. Není jednoduché vyřídit potřebná povolení, naštěstí všechno připravujeme s dostatečným předstihem. Současná skladba tratě bude pro posádky náročnější než loni a sportovní hodnota bude ještě vyšší,“ pověděl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru Síť21 Rallysprint Kopná.

Kopná proběhne opět pod křídly hlavního partnera společnosti Síť21 s.r.o., která zajišťuje internetové připojení ve Zlínském kraji a okolí. Jedná se o ryze českou, rychle se rozvíjející společnost se sídlem v Otrokovicích, která se zabývá především poskytováním telekomunikačních služeb v rámci celé České republiky. „Naše výborná spolupráce začala již předloni a věříme, že bude pokračovat co nejdéle. Společnost vedená panem Vlastimilem Březíkem se objevuje již počtvrté v názvu našich soutěží, a coby poskytovatel internetových služeb převážně ve Zlínském kraji jim tato spolupráce zapadá do marketingové strategie firmy. K dalším významným partnerům patří společnost AUTO UH, která zastupuje 15 světových značek automobilů a se svou sítí autosalonů se řadí mezi největší prodejce na tuzemském trhu.  Během Kopné nám tato společnost poskytuje například i odtahové vozy. Při loňském ročníku jsme dokázali u každé nehody okamžitě reagovat a havarovaný vůz rychle odstranit z trati. K dalším významným podporovatelům patří vedle vizovické společnosti Gelur pražská firma AAC Pragocel. Jedná se o dlouholetého obchodního partnera, se kterým máme po letech spolupráce velmi přátelský vztah. Jsem rád, že spolupráce se všemi partnery se nadále prohlubuje,“ řekl Tlusťák.

Novinkou letošního ročníku Kopné bude umístění ředitelství soutěže v prostorách Motel Golf Start Slušovice. V objektu motelu naleznou útočiště všechny složky ředitelství včetně zázemí pro média. „Pan Nedbálek nám poskytl téměř celý prostor včetně parkovacích míst, za což mu patří velké poděkování. Start a cíl rally bude v bezprostřední blízkosti motelu před rybníčkem Reneta, kde mohou fotografové a kameramani ulovit nevšední záběry s nádechem jarní romantiky,“ informoval Antonín Tlusťák.  Z důležitých míst druhého rallysprintu nové sezony uveďme, že kolem dostihovky bude v rozlehlých prostorách opět umístěno servisní parkoviště. V pátek se uskuteční seznamovací jízdy a v odpoledních hodinách proběhnou v autoservisu Genovo u dostihové dráhy technické přejímky soutěžních vozidel. Posádky si mohou tradičně otestovat soutěžní vůz na uzavřené trati ještě před samotným startem, neboť na úseku Neubuz – Slušovice proběhne během pátečního odpoledne shakedown.

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Rallysprint Kopná 2024 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram.

Roman ORDELT, tiskový mluvčí Síť21 Rallysprint Kopná 2024

Fotogalerie z loňského ročníku Síť21 Rallysprint Kopná

Foto: Jakub Marcoň

Čtěte také

HLavní partneři