Inzerce
DomůNovinkyKopecký pojedenácté vyhrál barumku, nejrychlejší byl Pech

Kopecký pojedenácté vyhrál barumku, nejrychlejší byl Pech

Mimořádná šňůra Jana Kopeckého (Škoda Fabia RS Rally2) nebere konce, zkušený jezdec ovládl se spolujezdcem Janem Hlouškem 52. ročník Barum Czech Rally Zlín 2023, předposlední díl Mistrovství Evropy v rally (ERC). Na východě Moravy dosáhl na osmý triumf v řadě a jedenáctý celkově. Do vedení se Jan Kopecký dostal po páté erzetě a na čele následně zůstal až do konce soutěže. Druhou pozici obsadil Miklós Csomós (Škoda Fabia Rally2 Evo) z Maďarska, třetí příčku vybojoval ve strhujícím závěru Rakušan Simon Wagner (Škoda Fabia RS Rally2). „Jsme v cíli, byla to náročná rally. Jsem velmi šťastný, ale také hodně unavený,“ přiznal bezprostředně po vysednutí z auta čerstvý vítěz.

Zatímco Jan Kopecký si navíc už v sobotu s předstihem pojistil zisk jubilejního desátého titulu na mistrovství České republiky, Novozélanďan Hayden Padden (Hyundai i20 N Rally) v cíli závěrečné erzety oslavil titul evropského šampiona letošní sezony. Stal se jím i přes to, že z Barum rally byl nucen v neděli odstoupit. „Byl to sice trochu zvláštní způsob, jak vyhrát celý šampionát, ale je pravdou, že šestkrát jsme letos zajeli rally dobře a jen jednou špatně. Evropa mě baví, věřím, že jsem ji nejel naposledy,“ usmíval se Padden. (celá tisková zpráva)

V rámci národního pole se zaskvěl výborným výsledkem Václav Pech (Ford Focus WRC). Zkušený matador českého motorsportu, který vzhledem ke svému vozu nemůže sbírat body do evropského i českého šampionátu, zajížděl po celý víkend rovnocenné časy s evropskou špičkou a celou Barum rally nakonec absolvoval v nejrychlejším čase ze všech jezdců ve startovním poli. Přejímkami prošlo celkem 105 posádek z 21 států, v cíli bylo klasifikováno 74 soutěžících.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

Vojtěch JURÁK tiskové středisko Barum Czech Rally Zlín

52. ročník Barum Czech Rally Zlín 2023 – Foto: Jakub Marcoň

HLavní partneři