Inzerce
DomůKašavaKašava: při sérii dopravních nehod asistovali hasiči

Kašava: při sérii dopravních nehod asistovali hasiči

Dne 16.1.2012 v 10:12 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vícenásobné havárii aut v obci Kašava.Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem a později také jednotka

Fotoreportáž

profesionálních hasičů z Otrokovic se speciálním vyprošťovacím autem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo postupně k havárii osobního auta zn. Š Octavia, traktoru s radlicí a osobního auta zn. Š Felicia.

K sérii havárii došlo na v zimě neudržované komunikaci mezi obcí Kašava a Ostrata. Nejdříve havaroval řidič oktávie, který nevyjel prudké stoupání a následně bezpečně nesjel. Na zledovatělé vozovce skončil pod komunikací a částečně nad potokem. Při příjezdu traktoru s radlicí, který mu měl pomoci dostat se bezpečně na vozovku, došlo k další havárii. Traktorista nezvládl náledí a radlicí narazil do osobního auta. Po nárazu se vozidlo dalo znovu do pohybu a skončilo ve svahu břehu.

O pár minut později se pokoušel silniční zkratku sjet také další řidič osobního auta. Na namrzlé vozovce jízdu nezvládl, jen těsně minul již havarované vozy a sám skončil v blízkém potoce. Při havárii se jeho auto převrátilo na střechu. Řidič sám se zranil pouze lehce a z vraku se dostal sám.

Velitel zásahu rychle vyhodnotil na místě situaci a nechal si přivolat jeřáb z Otrokovic. Důvodem byla obava o možné znečištění toku na hranici pásma ochrany I. stupně. Do příjezdu jeřábu bylo nutné posypat vozovku a zabezpečit místo pro vyprošťování. Jeden z hasičů byl vyslán na nebezpečnou komunikaci, aby zabránil dalším případným haváriím blížících se aut.

Nejdříve se podařilo vytáhnout auto havarované na strmý břeh. V tom pomohl traktor s radlicí, který po očištění vozovky splnil svůj původní záměr. Po příjezdu jeřábu bylo vytaženo i druhé auto z vody. Před vyprošťováním museli hasiči pokácet část vzrostlých dřevin. Jeřábník tentokrát musel pracovat velmi opatrně, protože manévrovací prostor byl omezen blízkostí drátů elektrického vedení.

V průběhu dne zasahovali hasiči i u dalších havárii a nehod ve Zlínském kraji. Hasiči se také připojují k výzvám policistů, aby řidiči byli velmi opatrní a zvažovali vhodnost a hlavně aktuální průjezdnost po zvolených komunikacích.

HLavní partneři