Inzerce
Domů Novinky Vizovský Glass Atelier Morava zahájil výstavu v Domě kultury

Vizovský Glass Atelier Morava zahájil výstavu v Domě kultury

Fotoreportáž a průvodní slovo Jiřího Vosmíka, známého českého sklářského výtvarníka, spojená s pozvánkou na výstavu, která se Infocentru koná do konce září.

GLASS ATELIER MORAVA ve Vizovicích zahájil svou činnost k zajímavému datu, kterým byl pátek 13. prosince v roce 1991 a stal se tak první, soukromou sklárnou postavenou po „Sametové revoluci“ v tehdejším Československu. Zároveň byl tímto okamžikem položen ve Vizovicích základní kámen nové tradice, jakou je klasická ruční výroba skla. V roce 2021 oslaví sklárna třicáté výročí od svého založení.

 Můžeme konstatovat, že v současné době, kdy v naší republice zanikají z převážně ekonomických důvodů i nesrovnatelně větší sklářské podniky, je tento fakt světlou výjimkou dokládající že tato malá sklárna má dobré základy a to jak v oblasti personální, tak i v naplňování dobře (rozumně) stanovených úkolů a dlouhodobých cílů.

Jiří Vosmík (* 1946, Černovice)
Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školuv Kamenickém Šenově, obor malované sklo, pod vedením
Karla Rybáčka. Po ukončení studií v roce 1965 pracoval jako výtvarník v Moravských sklárnách.

Záměrem tvůrců křehké krásy ve vizovickém atelieru je výroba sortimentu, který dokonale slouží svému účelu a zároveň potěší srdce zákazníka ladnou křivkou svých tvarů a nadčasovostí designu.

Charakteristickým rysem vizovického skla je od samého počátku kombinace brilantního křišťálu s modrou, případně zelenou barevkou. Tento trend je v posledních letech obohacován o detaily v celé škále nových, zajímavých, různobarevných pudrů a frit. Kalíškové soubory a dárkové předměty včetně unikátních skleněných objektů, jsou zdobeny a tvarovány tradičními ručními technikami přímo na huti v žáru pece. Výsledkem pak jsou výrobky, které splňují nejpřísnější kritéria designu a kvality, což dokumentuje celá řada ocenění a vyznamenání udělených designerovi Jiřímu Vosmíkovi z nichž lze uvést kupříkladu opakovaně cenu „Vynikající design“ udílenou mezinárodní komisí Institutu průmyslového designu České republiky, nebo „Zlaté jehlany“ veletrhů SIBO v Praze.

Glass Atelier představuje svou produkci na různých výstavách a tématických veletrzích jak v České republice, tak i v zahraničí. Za mnohé lze jmenovat Prahu, Brno, Český Krumlov, Frankfurt n/M., Madrid, Milano, Houston, Dallas, New York a další.

Za dobu činnosti Glass Atelieru byly jeho výrobky vyvezeny do více jak padesáti zemí celého světa a v tuzemsku se s nimi můžeme setkat v celé řadě luxusních prodejen a galerií ve všech větších městech naší republiky. V areálu sklárny je malá, stylově zařízená prodejna, kde zájemce nalezne široký sortiment z produkce atelieru, včetně souběhů exportních souborů za výhodné ceny. Samozřejmostí je i možnost prohlídky podnikové vzorkovny a v případě zájmu, z nadhledu pozorovat práci sklářů, při jejich náročné práci v žáru sklářských pecí.

Touto stručnou charakteristikou jsme se pokusili přiblížit vám v kostce historii sklářského atelieru G.A.M. Vizovice.

Závěrem tohoto úvodního slova si dovolujeme popřát všem návštěvníkům této výstavy příjemný kulturní zážitek a vyjádřit přesvědčen, že se s vámi v co největším počtu setkáme v naší podnikové prodejně v areálu závodu na Nádražní ulici.

Vizovice 7.7.2020 JV.


Glass Atelier Morava – Tradiční ruční výroba skla
– oficiální web

- Partneři -

HLavní partneři

VSACAN TOUR – Zájezdový katalog 2020

VSACAN TOUR - Největší touroperátor poznávacích zájezdů na východní Moravě - nástupní místo i ve Vizovicích! V roce 2020 vstupuje cestovní kancelář Vsacantour Vsetín do 31....

Klempířství Jakuba

Pokud hledáte firmu na stavbu nebo rekonstrukci střechy ve zlínském kraji, nebo hledáte někoho na výrobu klempířských prvků, obraťte se na nás.  Od...

Moje Smečka – Chovatelské a zahrádkářské potřeby

najdete nás v prodejně ve Vizovicích a také na Facebooku na adrese:www.facebook.com/mojesmeckavizovice/máme dlouholeté zkušenosti s chovem a výcvikem psů, naši pracovníci jsou školeni v...

Tomáš Surovec – Realitní poradce a makléř

Vaši nemovitost prodám za nejvyšší možnou cenu do 2 měsíců, nebo pronajmu do 15-ti dnů. Především díky propracovanému realitnímu...

Voňavý špajz Vizovice – farmářské a bio výrobky, zdravá výživa

Náš Špajz je velký, má spoustu polic a lednic a v nich najdete od každého něco. od koziček máme...
X