Neubuz vstoupila krajským kolem do soutěže Vesnice roku. Dvě vydařené hodiny prezentace představily nemožné

Čtvrtek, 01 Červen 2017 11:31 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Neubuz, Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Chtěli byste si během dvou hodin horkého květnového dopoledne užít vše na co si vzpomenete? Zazpívat si u vánočního stromečku, podívat se na rallysprint, oslavit Velikonoce, pochovat basu, přidat do Tříkrálové sbírky, ochutnat kozí sýr na rodinné farmě, zajít na košt slivovice, sednout si do školní lavice, sledovat hašení požáru či fotbal, a ještě stihnout exkurze do firem s miliardovými obraty? Chtěli byste ještě víc?

Obec Neubuz se do soutěže Vesnice roku přihlásila poprvé.  Neúprosná, ale spravedlivá pravidla dávají na prezentaci všech aktivit, historie, současnosti i plánů do budoucnosti pouhých 120 minut! S neuvěřitelným nasazením se občané všeho věku, bez ohledu na jakékoliv budoucí výsledky v soutěži, zhostili nelehkého úkolu na jedničku.

Chtěli jsme si vyzkoušet, jestli zvládneme představit obec a to, co během roku děláme, během dvou hodin. A ještě k tomu naprosto cizím lidem, kteří o nás neví vůbec nic. Už přípravy prezentace byly hodně veselé. Na organizačních schůzkách padal jeden nápad za druhým. Konečnou podobu programu jsme doladili až při generálce v pondělí. A myslím si, že za to, co jsme hodnotící komisi předvedli, se nemusíme stydět. Všechno klaplo na jedničku, včetně počasí. Ohromné nadšení lidí, kteří se středečního programu zúčastnili, mě ujistilo v tom, že bylo dobře naši obec do soutěže přihlásit. Užili jsme si nádherný den. A jaké je naše očekávání? Před soutěží nebylo žádné, teprve včera večer každý zjišťoval, jaké ocenění bychom mohli získat... Je to úplně jedno, my už jsme vyhráli!  Nemůžu vyjmenovat všechny, kterým bych chtěla poděkovat a proto jen “OBROVSKÉ DÍKY”!, “ uvedla pro portál Horní Podřevnicko Renata Zábojníková, starostka Obce Neubuz.

A protože psaná reportáž o prezentaci obce Neubuz by vydala dlouhý dokument, omezili jsme se na stručný výčet zastávek hodnotící komise krajského kola soutěže Vesnice roku.  

Posezení Bílá Hlína, vodění medvěda, masopust, ranč Nesňalovi, RZ rallysprint Jirka Gerych, Gargulákovi, hasičská "kačena", 3králová sbírka, Zastavení u Langáškového, ZŠ Neubuz, klabáči, kaplička, zpívání o stromečku, zabíjačka, stavění máje, gajdoš Petr Sovják, Farma Tomšíčkovi, Hasičská zbrojnice , Obecní úřad, průjezd traktorů, myslivna, společenská místnost, košt slivovice, pochovávání basy, tvoření, cvičení s dětmi, obchod Enapo, pálení čarodějnic, plavci, aerobik, hokej, tenisový kurt, sportovní areál, útok hasičů, Aligator AVS - Aleš Vajďák čtyřkolky, indián Staňa, prezentace firem Sheron a Greiner, hospůdka Moštárna. Všichni zúčastnění si v podvečer téhož dne užili ještě slavnost Kácení máje.