Inzerce
DomůNeubuzVesnice roku 2018. Obec Neubuz získala „Oranžovou stuhu“!

Vesnice roku 2018. Obec Neubuz získala „Oranžovou stuhu“!

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku 2018 se dnes uskutečnilo v sídle Zlínského kraje za přítomnosti hejtmana Jiřího Čunka i dalších představitelů kraje. Z celkového vítězství v letošním krajském kole, zisku zlaté stuhy a postupu do celostátního kola soutěže se raduje obec Dolní NěmčíObec Neubuz, získala za spolupráci se zemědělským subjektem Oranžovou stuhu!

Toto významné ocenění bylo Neubuzi uděleno za spolupráci v oblasti rozvoje produkce místních produktů, lidových řemesel, tradic a za celkovou spolupráci v oblasti agro-environmentálního rozvoje obce.

„Mám velkou radost z toho, že se obce do této soutěže hlásí a děkuji jejich představitelům za to, že mají chuť bojovat o nejvyšší příčky. Je dobře, že se v soutěži při hodnocení klade velký důraz na to, jak obce žijí. Chodník si dnes totiž může nechat udělat každý, ale udržovat, a hlavně rozvíjet společenský život v obci, to už není tak jednoduché, a ne každý to dokáže,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

O titul Vesnice roku letos ve Zlínském kraji soutěžilo celkem 12 obcí. Z okresu Zlín to byly obce Machová a Neubuz, z okresu Vsetín obce Poličná a Ratiboř, z okresu Uherské Hradiště se přihlásily obce Dolní Němčí, Podolí a Velehrad a okres Kroměříž reprezentovaly obce Komárno, Osíčko, Rajnochovice, Skaštice a Vítonice. Všechny tyto obce navštívila v minulém týdnu hodnotící komise v čele s předsedou a starostou obce Kašava a současně zástupcem Svazu měst a obcí, panem Josefem Jarcovjákem.

Každá obec měla k dispozici dvě hodiny pro svoji prezentaci (viz. fotogalerie), během kterých měli zástupci obce možnost představit své rozvojové dokumenty, investiční záměry, úspěšné realizace, spolkovou činnost, péči o zeleň a krajinu, přístup k informačním technologiím či spolupráci se zemědělskými subjekty. Součástí hodnocení byla také diskuse s členy komise na témata související s obnovou a rozvojem venkova.

HLavní partneři