Inzerce
DomůNovinkyTanec v různých podobách již po čtvrté ve vánočních Slušovicích

Tanec v různých podobách již po čtvrté ve vánočních Slušovicích

I letos se ve Slušovicích uskutečnila Vánoční taneční přehlídka. Tento rok s pořadovým číslem 4. Do Nové sokolovny se třetí prosincovou sobotu přišlo podívat více než 350 milovníků tance. Stejně jako předchozí ročníky, i letos došlo k nárůstu jednotlivých vystupujících, a proto byla poprvé show rozdělena na dvě poloviny.

Letošní taneční maraton zahájily krásné slečny z taneční skupiny Unique Queens, které se svými tanečními show vystupují po celé České republice a dokonce i v zahraničí. Ve Slušovicích vystoupily s novinkou „Circus show“, kde nechyběl klaun, baletka, principál ani šelma. Velkou odvahu i tanečního ducha předvedla děvčata z kroužku zumba Kašava pod vedením Elišky Topičové a Mii Lukášové, které se na jevišti ocitly poprvé v životě. To, že jsou orientální tance opravdu pro všechny, kteří mají chuť se hýbat na tóny východních rytmů, mohli diváci vidět na vystoupení děvčat a dokonce i jednoho chlapce z orientálních tanců Trnava pod vedením Michaely Dolanské. Taneční skupina roztleskávaček Genesis ze Slušovic ukázala velice dynamické choreografie, které zahrnovaly i prvky gymnastiky a atletiky. Tvorbu jednotlivých choreografií má na starosti nejen vedoucí této skupiny Eva Korpasová, ale i samotná děvčata, která jí velice často pomáhají. Velkým zpestřením letošní přehlídky byl folklórní soubor Kašavjánek pod vedením Josefa Sousedíka. Jako první byl představen mužský lidový tanec ODZEMEK tak, jak se dnes tančí u nás na Valašsku a poté byla za hudebního doprovodu představena choreografie s názvem Čerti v pekle.

Rytmickou chachu, rumbu, jive nebo i vážné paso doble představil mladý taneční pár ze Hvozdné: František Holeňák a Nela Šalamounová z tanečního klubu Fortuna Zlín. Dále byla představena taneční škola Orientální tance Jana ze Zlína. V prvním vstupu se na pódiu rozvlnily malé holčičky, které doprovodila i choreografka Jana Norková s famózními světelnými křídly. Velkým oživením letošního ročníku byla i výuka orientálního tance přímo na jevišti, které se zúčastnilo hned několik dívek, a nechybělo zde ani mužské obsazení. Tento, pro některé nečekaný vstup, zakončila děvčata s choreografií Shaabi. Hawaiiský tanec v podání nejmladších tanečnic, které do Slušovic přiletěly rovnou z Hawaiiských ostrovů všechny diváky pobavil a zahřál během těchto chladných dnů. Emocemi nabitý zouk předvedl Jiří Petr se svojí partnerkou Kateřinou Liškovou z Dance studia Starlight Zlín.

Na závěr letošní Vánoční taneční přehlídky se představila pod vedením Pavlíny Lukešové místní skupina Kontrast dance, která nejen, že předvedla street dance, ale postarala se i o vánoční atmosféru v hledišti.

 „A tak zase po roce, dokázali jsme rozvlnit Slušovice. Tímto bych chtěla moc poděkovat všem vystupujícím, kteří se na tom podíleli. Velké díky patří Ochotnickému Divadelnímu Spolku SDH Slušovice, kteří se letos stali spoluorganizátory. Zejména Miroslavovi Horákovi a Martinovi Kovářovi, kteří se starali o ozvučení a osvětlení celé show. Velké poděkování patří i letošním moderátorům: usměvavé Martině Pavlíčkové a šarmantnímu Markovi Miklášovi. A v neposlední řadě patří díky i Nikole Majrichové a členům SDH Slušovice, kteří zde celý den pomáhali. Závěrem bych chtěla poděkovat i Petru Jaroňovi za jako vždy profesionální fotografie a regionálnímu portálu Horní Podřevnicko za podporu při propagaci akce,“ řekla spoluorganizátorka  Pavlína Lukešová.

HLavní partneři