Inzerce
DomůVizoviceTradice a řemesla na Valašsku. Podruhé úspěšně!

Tradice a řemesla na Valašsku. Podruhé úspěšně!

2. ročník akce Tradice a řemesla na Valašsku proběhl v neděli v Kulturním centru ve Vizovicích. Procházka tradičními, ale i současnými řemesly, které neodmyslitelně patří k životu na Valašsku, je hlavním tématem akce pořádané NF Řemeslo pomáhá, MAS Vizovicko a Slušovicko a Kulturním centrem Vizovice

Na stanovištích byli skuteční odborníci

Na všech stanovištích byl přítomen odborný personál. Opravdoví mistři v oboru, zástupci učilišť a odborných škol, jak pedagogové, tak studenti, učni, lidoví řemeslníci. Děti a rodiče se setkali s obory jako je obuvnictví, oděvnictví, stavebnictví, kovářství, elektrotechnika, stolařství, lidové řemeslnictví a o každém z nich se něco nového dozvěděli a naučili.

Pokračování po zdařilém prvním ročníku bylo jasnou volbou

„Podpora řemesel a zachování tradic jsou témata, kterým se dlouhodobě věnujeme, a proto jsme rádi, že můžeme být součástí této akce. Na druhém ročníku akce jsme se domluvili ihned po uzavření toho prvního. Díky velkému zájmu by byla škoda nepokračovat a nerozvíjet naši myšlenku dále. Věříme, že se druhý ročník akce nejen dětem, ale i rodičům a pedagogům líbil. Školám jsme vyhradili celé pondělí a chystáme pro ně i týmovou hru,“ svěřil se Pavel Elšík za MAS Vizovicko a Slušovicko.

HLavní partneři