Inzerce
DomůNovinkyRozhovor: Zádveřická Rocková noc pod hvězdami oslaví nedožité 90. narozeniny Jarmily...

Rozhovor: Zádveřická Rocková noc pod hvězdami oslaví nedožité 90. narozeniny Jarmily Šulákové

Jednou z letních jistot je festival Rocková noc pod hvězdami, který se každoročně koná v Zádveřicích. Ani letos tomu nebude jinak. V sobotu 20. července se do tamního sportovního areálu sjede celá řada skvělých kapel i hudebních fanoušků, aby zavzpomínali na legendární zpěvačku Jarmilu Šulákovou, jež by letos oslavila devadesáté narozeniny.

Rocková noc pod hvězdami je pevně spjatá s valašskou kapelou Fleret, respektive s jejím kapelníkem Zdeňkem Hrachovým. Právě on rok co rok připravuje zajímavý hudební koktejl a bohatý doprovodný program. Na rozhovor tentokrát nepřišel sám. Bude-li se letos v Zádveřicích vzpomínat na Jarmilu Šulákovou, tak u něho nesměla chybět ani její dcera Zuzana, která po mamince převzala pěveckou štafetu a s kapelou Fleret již třetím rokem koncertuje.

Jaká ta letošní Rocková noc pod hvězdami bude? Na co všechno se můžeme těšit?

Hrachový: Já doufám, že bude zase vynikající! (úsměv) Do Zádveřic dorazí jednak fanouškům dobře známé kapely, které tady v minulých letech sklidily velký úspěch, jako například Laura a její tygři nebo Folk Team, ale třeba takový Ivan Hlas a jeho trio si na Rockové noci pod hvězdami odbude svou premiéru. Chybět samozřejmě nebude domácí Fleret se Zuzkou Šulákovou a Josef IX., což je v dobrém slova smyslu šílený DJ, který se během svého setu doprovází na bicí a dělá zajímavou ohňovou a světelnou show.

Na letošním ročníku Rockové noci pod hvězdami se ale bude hlavně vzpomínat na zpěvačku Jarmilu Šulákovou, která by se v červnu dožila devadesáti let. Jak se to do celého programu promítne?

Hrachový: Už u vstupu dostane každý návštěvník milý dárek, který se k těm nedožitým narozeninám Jarmilky samozřejmě váže. Vzpomínat na Jarmilku se bude během celého dne, ale hlavně se to promítne do koncertu kapely Fleret. Letos s námi v Zádveřicích vystoupí i dcera Jarmilky Zuzka, která si kvůli Rockové noci pod hvězdami dokonce musela posunout tradiční dovolenou v Egyptě… (smích) Tím to ovšem zdaleka nekončí, Zuzka totiž nebude jediná dáma, která bude během našeho koncertu zpívat Jarmilčiny písničky. Na pódiu se s námi ukáže taky zpěvačka z Laury a jejích tygrů Lucie Bakešová. Bude to zajímavé.

Zuzko, pro tebe to bude obzvlášť zajímavý ročník, mám pravdu?

Šuláková: To ano. Těším se. Myslím si, že to bude velký zážitek ve všech směrech… (úsměv)

Na Jarmilu Šulákovou vzpomínáte dnes a denně, a to právě díky vaší společné spolupráci. Zuzko, jak ty tři uplynulé roky po boku Fleretu hodnotíš?

Šuláková: Je to jenom a jenom lepší. Už si troufám říct, že fungujeme jako dobře namazaný stroj. Na začátku jsem měla samozřejmě určité obavy, ale co si budeme povídat, chlapi jsou výborní, pomáhají mi, a proto se mezi nimi cítím skvěle.

Díky tomu intenzivnímu koncertování jsi poznala Fleret opravdu důkladně. Je něco, co tě na této partičce překvapilo?

Šuláková: Myslím si, že ne. Vždyť je znám třicet let a jsou pořád stejní… (smích)

Stále tě fanoušci srovnávají s maminkou, nebo už to pominulo?

Šuláková: Srovnávají. A asi se toho nezbavím nikdy, tak to holt je. Kolikrát se mi dokonce i stalo, že jsem vyšla v kroji ze šatny a mnozí si mysleli, že proti nim jde mamka. Samozřejmě mi to absolutně nevadí, ba naopak, lichotí mi to. Mamka totiž byla jedinečný člověk a jedinečná zpěvačka.

JAKUB MALOVANÝ WWW.JAKUBMALOVANY.CZ

HLavní partneři