Inzerce
DomůHvozdnáSlavnosti úrody 2022. Když Hvozdná naslouchá hlasu přírody

Slavnosti úrody 2022. Když Hvozdná naslouchá hlasu přírody

Fotoreportáž

Naslouchejme hlasu přírody, řekli si mottem Slavností úrody 2022 obyvatelé Hvozdné a Ostraty. Při události konané pod záštitou starostů obcí v těsném sousedství vyšli do prostoru malebné krajiny putovali od hvozdenského kostela – na západ, sever, východ a jih. Jak uvedli v organizačních propozicích mimořádně zdařilé akce, projevili tak vděčnost za divy života, za zázraky vzduchu, vody, slunečního svitu, půdy, úrody, plození, lásky, rození, zániku a znovuzrození právě v této domovské krajině, kde na vlastní oči všechny tyto zázraky vidí a dotýkají se jich.

Slavnostmi úrody 2022 dýchal každý kout malebné obce

Ve fotoreportáži vidíte průvod, který následoval požehnání úrody v kostele Všech svatých, Zastavení na západní straně s požehnáním a poděkování krajině a Zastavení na severní straně Zastavení na severní straně, kde bylo poděkováno zahrádkářům (fantastická Podzimní výstava ovoce a zeleniny ČZS Hvozdná).

Průvod Slavností úrody pak pokračoval Zastavením na východní straně, kde bylo poděkováno kulturním pracovníkům, umělcům a učitelům a Zastavením na jižní straně, kde u Rybníka Argalaška poděkoval  ekologům, myslivcům, rybářům, lesníkům a ochranářům. 

Končilo se přátelským posezením U Návrátilů

Na závěr přijali účastníci průvodu pozvání do areálu u Navrátilů v chatě č. 66. k přátelskému posezení při poslechu hudby zúčastněných souborů, vyhodnocení poznávacího kvízu pro děti a ochutnávkou požehnané úrody.

V celém průběhu Slavnosti úrody 2022, kterým přálo i mimořádně příznivé počasí, vystupovali – folklorní soubor Leluja, pěvecký soubor Kašavští chlapi a domácí hvodzenská kapela Záhumení Street Band.

HLavní partneři