Inzerce
DomůVizoviceS Pavlem Dvořáčkem zavoněl Hudební klub slivovicí, historií i současností firmy R....

S Pavlem Dvořáčkem zavoněl Hudební klub slivovicí, historií i současností firmy R. Jelínek

Hosta ne přímo z hudebního světa, zato velkého milovníka i podporovatele dobré muziky, ale především ředitele společnosti Rudolf Jelínek si do svého Hudebního klubu pozval Čenda Imrýšek. Pavel Dvořáček vyprávěl o firmě, vybíral cédéčka s muzikou nikoli vzdálenou početnému publiku v kavárně, nabídnul i ochutnávku ovocných likérů a destilátů. Navrch přišel s kytarou frontman dvorní kapely valašského království a vlastně i samotné vizovické likérky. Zdeněk Hrachový z Fleretu byl třešničkou na povedeném dortu. 

Plum brandy „árdželinek“ znal rabín z New Yorku už z dětství

Nahlédnout do historie, odvyprávět 24 let úspěšného působení ve firmě, do jejíž skupiny dnes patří také výroba v Bulharsku a v Chile a která je největším producentem ovocných pálenek na světě, není během jednoho večera možné. Přesto přišel Pavel Dvořáček s uceleným, poutavým a často i úsměvným povídáním. „V roce 1993 jsem se zúčastnil v Londýně kurzu portfolio managementu. Studoval jsem tam také s newyorským rabínem Nathanem Herzogem, což je mimo jiné jeden z našich největších obchodních partnerů ve spojených státech. Vyprávěl mi, že z Evropy zná krom pár věcí nějakou “árdželinek,” rozpovídal se Pavel Dvořáček. Když se dál pídil, co to znamená, rabín mu povykládal příběh o jakési “plum brandy” ze které se jejich rodičové občas opili a oni si pak jako děti směli užívat volnost. Bylo to v roce 1993 mé první větší setkání, kdy jsem si v Londýně řekl, že značka R. Jelínek už opravdu něco znamená, když syn Rabína z New Yorku o ní má takovéhle krásné povědomí,“ usmál se.

Hudebník klub – inspirativní i zábavný

Hudební Klub s Pavlem Dvořáčkem byl zábavný a inspirativní. Celé povídání a hudební vstupy doplnila smyčka videoprojekce s nejdůležitějšími momenty z historie a rozvoje firmy. Mluvilo se o investicích, inovacích, zaměstnávání lidí, sadech, věhlasném koštu, muzeu slivovice R. Jelínek v Praze, Trnkobraní ale třeba i o nově nastudované hře zlínského divadla Trnky a Hvězdy (více o ní zde)

Hudební klub Čendy Imrýška si v proudu času získává stále více příznivců. Za několik let jeho fungování jej jako hosté mimo jiné navštívili skladatel Ivo Viktorin, kapely Jazzbook či vizovský Celsius, Martin „Čurda“ Juřík ze Zelenáčovy Šopy, Kmocháček Jurčák, ale i věhlasný hudební kritik Jiří Černý. 18. března čeká návštěvníky Kavárny v Domu kultury ve Vizovicích Hudební klub s vizovickou kapelou Frank Zappa Quartet (více v pozvánce zde).

HLavní partneři

X