Inzerce
DomůBratřejovPavel Ovesný na prvenství v Bratřejově zaútočil v posledním kopci. Barbora Žaludková byla suverénní

Ve 4. ročníku závodu v cross country horských kol Bratřejovské kotáry zvítězil Pavel Ovesný. Reprezentant týmu Snow & Bike Valašské Klobouky dosáhl na trase dlouhé 30 kilometrů, s převýšením 750 metrů, času 1:17:13. Stříbrnou pozici vybojoval se ztrátou 6 sekund Jan Chytil (Cyklotrenink.com), třetí příčku obsadil v čase 1:19:54 Ondřej Kobliha z Vizovic (Zlínská 50), čtvrtý do cíle dojel Jaroslav Dittrich (1:22:48), pátý skončil Ivan Rehák (Bike Sport Dubnica nad Váhom, 1:22:57).

,,Vizovické vrchy mám rád. Proto se mi závod v okolí Bratřejova líbí. Navíc zdejší trasy moc dobře znám,“ svěřil se před startem závodu Pavel Ovesný.

Trasu měl velmi dobře najetou. ,,To mě pomáhalo v technicky náročných úsecích,“ přiznává.

Ovesný do Bratřejova přijel z Valašských Klobouk na kole. Teplé počasí v průběhu závodu mu vyhovovalo.

,,Od začátku se mi dařilo jet na čelních pozicích a udávat tempo. Moje tempo akceptovali jenom Jan Chytil a Ondra Kobliha. Postupně jsme vpředu zůstali už jenom s Chytilem a s ním jsme se střídali ve vedení. V posledním stoupání jsem zrychlil, Honza na můj nástup nezareagoval tak jsem pobyt na prvním místě udržel až do cíle,“ popsal důležité momenty valašskokloboucký biker.

Ten z Bratřejova pochopitelně odjížděl spokojený.

,,V Bratřejově byla parádní atmosféra. Domácím pořadatelům se podařilo uspořádat skvěle zorganizovanou sportovní akci, navíc v nádherném prostředí,“ užíval si pobyt na Vizovicku Pavel Ovesný.

Závod žen jednoznačně ovládla díky času 1:43:10 Barbora Žaludková ze Zlína (Cyklogat), před Růženou Bednaříkovou (Zlínská 50), jež byla v cíli pomalejší o 16 minut a 56 sekund, bronz brala za čas 2:03:29 Petra Holznerová (Snow & Bike Valašské Klobouky), čtvrtá byla Eva Elšíková (2:08:48), pátá skončila Jana Čalová (2:24:04).

Barbora Žaludková je atletka – běžkyně. Věnuje se také plavání, ale momentálně ji baví především jezdit a závodit na horském kole. Na červnovém Valachymanovi na Bystřičce se dokonce kvalifikovala na Mistrovství světa v XTERRA, které se koná 28. září v Trentinu v Itálii. Na kole se připravuje s taťkou Přemkem, ten s ní také absolvuje běžecké tréninky.  V Bratřejově dokázala prodat současnou bikerovou formu.

,,Závod jsem vyhrála stylem start-cíl. A to jsem ho jela s rezervou. Proto mohl být můj výsledný čas ještě o několik minut v cíli lepší. Navíc mě těší, že taťka skončil v mužské kategorii nad 40 let třetí a brácha Přemek vybojoval v kategorii mladších žáků stříbrnou příčku,“ užívala si pobyt v Bratřejově Barbora Žaludková.

Ta už druhý den po závodě v neděli vyměnila horské kolo za silniční, aby vstřebávala další cyklistické tréninkové kilometry.

Závod se konal v příjemném letním počasí. Bylo skoro jasno, teplota se pohybovala kolem 25°C.

Ve všech kategorií si letos v Bratřejově zazávodilo 215 bikerů a bikerek, z toho bylo 134 dětí.

Bratřejovské kotáry byly zařazeny do Valašskokarpatské cyklotour 2024. Tento seriál pokračuje závodem O pohár starosty obce Lačnov. Ten se koná v sobotu 24. srpna. Přihlásit se do něho je možné online na stránkách pořadatele, nebo na místě v den závodu.