Inzerce
DomůDešnáObce Vizovicka a Slušovicka byly ozdobou přehlídky „Naše obec – naše radost“...

Obce Vizovicka a Slušovicka byly ozdobou přehlídky „Naše obec – naše radost“ v Luhačovicích

První ročník akce Naše obec, naše radost proběhl v neděli 13. září na luhačovické kolonádě. A vidět ve vyšperkovaném centru nejkrásnějších moravských lázní zástupce mikroregionů Slušovicko, Vizovicko, starosty či paní starostky ze Hvozdné, Neubuzi, Jasenné, Veselé, Dešné, Bratřejova, Kašavy, Ostraty, a spolu s nimi i krojované zástupce místního folklóru i regionální výrobce kvalitních potravin – to byla skutečná radost!

V rámci vymezeného odpoledního časového bloku představila z pódia u Společenského domu zaplněné kolonádě Mikroregion Slušovicko jeho místopředsedkyně a starostka Neubuzi Renata Zábojníková. Stejné role se po chvíli za Vizovicko ujala Dana Daňová, obstarávající z pozice starostky malebnou Jasennou. Zasloužený aplaus sklidil Valašský soubor Portáš s cimbálovou muzikou Vizovický Juráš, stejně jako vždy roztomile upovídaný Gajdoš Petr Sovják z Neubuzi, který krom svého dudáckého a řečnického umění představil na krojované skupině jednotlivé díly lidových krojů z Valašska.

To ale nebylo zdaleka všechno, hned vedle divácké zóny totiž nabízely stánky regionální produkty. Hezky hned zkraje přišlo v parném dni vhod pivo z rodinného Pivovaru Vraník v Trnavě. Ten nabízel jak pivo točené tak i další sortiment zlatého moku  v PET lahvích, včetně pivního speciálu Republika 12,5%, oceněného Perlou Zlínska 2020. Hned vedle ve stánku sídlili Tomšíčkovi. Jejich farma v Neubuzi produkuje mimo jiné už mnoho let ušlechtilé sýry. I ony už si za dobu existence farmy vydobyly své místo na trhu a získaly nejedno ocenění. Řada stánků zástupců „od nás“ pokračovala nabídkou regionálních propagačních letáků a tiskovin. Tu si vzala na starost Dagmar Daňková, paní starostka z Dešné. Po 20 kilogramech domácího uzeného a kašavských klobás, které k tomuto stolku přivezli na ochutnávku zdarma Kašavjané, se jen zaprášilo. Následovala expozice Místní akční skupiny Vizovicko a Slušovicko, kde si přišly na své především děti, které si tam jak na běžícím páse vyráběly placky. Řadu našich zástupců uzavíral prodej Přírodního Pečiva Staňky Elšíkové. Produkty z této výroby ve Vizovicích jsou rovněž vyhlášené, nakonec v době focení reportáže, kolem druhé odpolední tam v podstatě už nebylo co fotit, měli téměř vyprodáno.

Čtěte také

HLavní partneři