Inzerce
DomůJasennáNová Beseda v Jasenné hostila svůj první ples. Podobné centrum si lidé...

Nová Beseda v Jasenné hostila svůj první ples. Podobné centrum si lidé zasloužili

6 let uplynulo od data, kdy zastupitelstvo Jasenné schválilo koupi objektu č.p. 65 – Restaurace Pod Vartovňů – s cílem rekonstruovat jej pro kulturní a spolkový dům. Cesta od nápadu po realizaci byla trnitá (jak jinak) ale úspěšná. Beseda Jasenná, moderní a přitom do rázu obce vkusně zapadající stavba byla otevřena loni.

Centrum společenského a spolkového života obce slouží

V sobotu zde v obci velmi aktivní Sbor dobrovolných hasičů uspořádal 19. Hasičský ples. Sál s kapacitou 140 míst je pro podobné akce ideální. A bude ještě lepší. Prozatím bylo uvedeno do provozu přízemí se sálem, pódiem, kuchyňkou, přípravnou a výdejnou jídel, šatnou a sociálním zařízením. Až se podaří zajistit prostředky, čeká na uživatele Centra společenského a spolkového života obce i prostor druhého patra s kanceláří správce, sálem či klubovnami pro spolky. „I to byl jeden z důvodů, proč jsme náš letošní ples nedoplnili o doprovodný program, na který je potřeba další zázemí,“ řekla za organizátory plesu Jana Pečenková, která v SDH Jasenná plní roli hospodáře a vedoucí mládeže.

Ples se v nových prostorách povedl

Podobnou stavbu si obyvatelé Jasenné bezesporu zasloužili. Premiéra Hasičského plesu v nových prostorách to jen potvrdila. Nálada byla skvělá, o hudební produkci se postarala skupina Helena a tygři, nechyběl tady fotokoutek, nezbytný bar a taky tombola, která díky štědrým sponzorům rozdala nekonečnou řadu atraktivních cen.

Čtěte také


HLavní partneři