Inzerce
DomůSlušoviceNa návštěvě v MŠ Sluníčko. Než tam děti usnuly, absolvovaly podmořskou akademii

Na návštěvě v MŠ Sluníčko. Než tam děti usnuly, absolvovaly podmořskou akademii

Fotoreportáž z "Podmořské akademie" v Mateřské škole Sluníčko ve Slušovicích

Program předcházející tradičnímu červnovému přespání dětí v Mateřské škole Sluníčko byl původně jiný. „Děti jej měly trávit především venku v zahradě, hrami, opékáním špekáčků, ale třeba také sledováním práce psovodů,“ řekla portálu Horní Podřevnicko ředitelka slušovické školky Eva Povolná. „Kvůli počasí jsme nakonec museli zvolit mokrou variantu,“ vysvětlila.

Podmořský svět děti pohltil

Než si děti mohly užít oblíbené přespání ve školce, absolvovaly mimo jiné podmořské zkoušky. Na různých stanovištích hledaly mušle v písku, krmily velrybu, pátraly po perlách, skládaly mořské puzzle nebo si rovnou nasadily ploutve a kyslíkové bomby a co by potápěči se vydaly vstříc podmořskému dobrodružství.

Všemu předcházel úvodní kvíz, při kterém se děti dostaly ke klíči od brány podmořského světa. Aby byla iluze dokonalá, školkou zněl z reproduktorů mořský příboj a z aroma difuzéru se linuly vůně přímořské flóry.

Mokrá varianta programu před spaním vyšla na jedničku. Děti si podmořský svět v jejich školce doslova podmanil a za pár týdnů už si budou třeba moci užít ten opravdový, prázdninový.


HLavní partneři

X