Inzerce
DomůVizoviceAno či Ne? Tichá noc od Miklovců zazněla a chrastěšovský symbol vánoc...

Ano či Ne? Tichá noc od Miklovců zazněla a chrastěšovský symbol vánoc zazářil

Ano či Ne?

…se mi honilo hlavou od brzkého rána, když jsem se podívala z okna první adventní neděli tohoto roku.

Žádný sníh, jen déšť. Ale pořád jsem si říkala, do večera času dost. A tahle myšlenka byla správná. Dnešní večer NERUŠIT! Pomalu se blížila 17 hodina – svařák z vína z Jižní Moravy voněl v celém obecním domě, kde mi moje děti s radostí pomáhaly krájet ovoce. Venku bylo počasí lepší a lepší. Všichni se začali pomalu scházet. Adélka Světlíková přišla s vůní dětského punče a malého občerstvení. O půl šesté byly všechny naše děti s radostí připraveny u vánočního stromu. První koledu nám pustil Luďa Polčák mladší a tím vše začalo. Nejdřív nám řekl pár krásných předvánočních slov Mirek Motyčka, což je náš předseda osadního výboru.  Poté jsem mohla přivítat naše děti, které nám zpívaly, přednášely básničky, Terezka Malá zahrála vánoční koledy na klávesy a v této atmosféře byl rozsvícen náš vánoční strom.

O další kulturní vložku se postarali členové kapely Miklovci v čele s kapelníkem Liborem Miklem, kteří nám zahráli na dechové nástroje několik známých koled. Všechny okamžiky tohoto večera dokumentoval pan Petr Jaroň.  Za to jim od všech občanů Chrastěšova velký dík. Vážíme si takových lidí – v dnešní době je jich opravdu málo.

Proč tyhle krásné vztahy neudržovat nadále, vážit si toho, že jsme zdraví a spolu. Vždy jsem šťastná, když můžeme být pospolu a předávat vztahy mezi námi našim dětem.  Nakonec mi dovolte, abych poděkovala všem účastníkům dnešního podvečerního klání.

Přeji klidný advent a krásně prožité svátky vánoční.

Denisa Malá, Chrastěšov 28. 11. 21

                                                                                                                         

Čtěte také

HLavní partneři

X