Inzerce
DomůVSACAN TOUR zájezdové tipyPohodový turistický zájezd Schladming - Dachstein 29.07. - 02.08.2021

Pohodový turistický zájezd Schladming – Dachstein 29.07. – 02.08.2021

 Polopenze a lanovky v ceně
5 denní zájezd za pohodovou turistikou v oblasti jižní části masívu Dachstein a Schladmingských Taur. Komfortní hotel ve Schladmingu s bohatou polopenzí a permanentka tzv. Sommercard, která umožňuje volný vstup na lanovky, do bazénu a muzeí ještě více přispějí k pohodovému pobytu ve světoznámém středisku Schladming, proslaveném pořádáním světových mistrovství v lyžování a horských kolech.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odjezd z nástupních míst velmi brzy ráno, přejezd do Rakouska. Horský kaňon ÖTSCHERGRABEN (jedna z nejkrásnějších soutěsek ve střední Evropě, nazývaná též Grand Canyon Rakouska – turistická vycházka s návratem místní lokálkou). Trasa – cca 8 km /3,5 hod/, mapa trasy  MARIAZELL (krátká zastávka v největším poutním místě Rakouska – bazilika Narození Panny Marie), pokračování cesty nádherným údolím řeky SALZA (jedna z nejoblíbenějších rakouských raftových řek) na ubytování do Schladmingu. Večeře a nocleh.
2.den: Po snídani průjezd malebným údolím UNTERTAL k hostinci Riesachfälle a odtud pěší túra kolem vodopádu RIESACHFÄLLE (největší vodopád Štýrska – 140 m padající vody ve dvou stupních), dále přes horské pastviny Gföller Alm, kolem jezera RIESACHSEE a údolím stejnojmenné říčky pod masiv Walhornu. Trasa – cca 7 km /3 hod/. mapa trasy  Pro zdatnější možnost výstupu k chatě PFEINTALER HÜTTE. Návrat k autobusu a do Schladmingu. Alternativa – od vodopádu pěší túra údolím Untertal zpět do Schladmingu. Večeře a nocleh.
3.den: Snídaně, přejezd k lanovce na HOCHWURZEN (jeden z vyhlídkových vrcholů Schladminger Tauren), výjezd lanovkou k chatě Hochwurzenhütte, pěší túra přes sedlo HÜTTECKSATTEL, naučnou stezkou na alpskou planinu ROSSFELD /cca 1 hod/ a zpět. mapa trasy  Pro zdatnější možnost pokračování přes sedlo Latterfussatel k horským pastvinám a pěší sestup lesními cestami do Schladmingu. Trasa – cca 11 km /4 hod/. mapa trasy K večeru možnost návštěvy plaveckého bazénu. Večeře a nocleh.
4.den: Po snídani přejezd náhorní plošinou Ramsau a vysokohorskou silnicí Dachsteinstrasse k hotelu Türwandhütte a dolní stanici lanovky, výjezd lanovkou do sedla HUNERKOGEL (2.694 m n. m., pěší túra po ledovci na úpatí Hoher Dachstein s nádhernými výhledy). Dál na DACHSTEINWARTE k chatě Seethalerhütte a zpět lanovkou k chatě Türwandhütte. Trasa cca 5 km /2,5 hod mapa trasy a turistickou cestou k AUSTRIAHÜTTE (alpské muzeum geologického, živočišného a rostlinného života), pokračování cesty alps-kými loukami s výhledy na Dachsteinský hřeben a Schladmindské Taury) a sestup do Ramsau k autobusu. Trasa – cca 7 km /2,5 hod/. mapa trasy Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.
5.den: Po snídani výjezd lanovkou na PLANAI (1.906 m n. m. – významné lyžařské středisko a východisko turistických tras s panoramatem masivu Dachstein, pořadatel mistrovství světa v alpském lyžování 2013), výstup na vrchol Planai, odtud okružní naučnou stezkou zpět. Trasa – cca 3 km /1,5 hod/. mapa trasy Případně pro zdatnější a dle časových možností výstup na vrchol KRAHBERGZINKEN (2.134 m n. m., cca 2,5 hod.), návrat do Schladmingu, cesta Rakouskem do ČR. Návrat do nástupních míst v nočních hodinách.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v Rakousku ve 3* hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí ubytování je polopenze (snídaně – večeře).

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 4x ubytování s polopenzí, pobytová taxa, tzv. Sommercard zahrnující výjezdy lanovkami, muzea, bazény, místní turistické busy a další služby, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“, připojištění COVID – popis připojištění naleznete zde
Doporučené kapesné na vstupy: 30,- EUR

Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Jednotlivé termíny

kóddatum odjezdudatum příjezducenamožnosti
AUT-51/217.7.202111.7.2021Cena: 9 990,- KčZrušeno
AUT-52/2129.7.20212.8.2021Cena: 9 990,- KčObjednat

HLavní partneři

X
Používáme WordPress (v češtině)