Inzerce
DomůVSACAN TOUR zájezdové tipyPohodová turistika v Julských Alpách

Pohodová turistika v Julských Alpách

VSACAN TOUR – Největší touroperátor poznávacích zájezdů na východní Moravě – nástupní místo i ve Vizovicích!

6 denní autobusový zájezd s pohodovou turistikou do Slovinska do oblasti Julských Alp. Během putování kolem nejvyšší hory této oblasti – Triglav, projdeme přes soutěsky, sedla i horská střediska, na vrcholy, kolem jezer, k vodopádům, do městeček i hradů a kostelů, to vše autobusem, lodí, lanovkami a hlavně po svých.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odjezd z nástupních míst velmi časně ráno, cesta do Slovinska do vesnice Gozd Martuljek. Lehká túra krásnou soutěskou k vodopádu MARTULJEK (voda tu padá ve třech úrovních ze 100 m vysoké stěny, trasa – cca 3 km/1,5 – 2 hod/). Návrat zpět k řece Sáva a vesnici Gozd, odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.
2.den: Po snídani odjezd do obce Stará Fužina. Odtud se vydáme do SOUTĚSKY MOSTNICA (pěší túra kaňonem řeky Mostnica mezi stěnami, které jsou v některých místech až 20 m vysoké. Kolem kamenného Ďáblova mostu a pak dlouhou roklí, kde protéká malebnými peřejemi bystřina Mostnica. V říčním dně můžete vidět tzv. mlýnské kameny a podivné skalní útvary). Dále pokračujeme údolím Voja až k vodopádu MOSTNICA. Trasa – cca 11 km/4 – 5 hod/. Návrat k autobusu. Večeře a nocleh.
3.den: Po snídani odjezd do lázeňského městečka u jezera BLED (525 m n. m.). Z místa BLEJSKA DOBRAVA, procházka nejznámější slovinskou soutěskou VINTGAR, trasa – cca 3 km/1,5 hod/. Následuje procházka okolo jezera, BLEDSKÝ HRAD (hrad, který se nachází na skalním výčnělku ve výšce cca 130 m nad jezerem a je odsud výjimečný výhled na jezero, byl vystavěn v roce 1011), poté projížďka lodí po BLEDSKÉM JEZEŘE, které je ledovcového původu, se zastávkou na ostrově BLEJSKI OTOK, (se zajímavými stavbami, z nichž je nejvýznamnější poutní kostel Nanebevzetí panny Marie, a kde si v místním kostelíku můžete zazvonit na ZVON PŘÁNÍ). Možnost koupání v jezeru, návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
4.den: Po snídani výjezd po Ruské cestě do sedla VRŠIČ (1.611 m n. m.). Procházka kolem Malé Mojstrovky s krásnými výhledy. Přejezd autobusem k chatě u pramenu řeky SOČA. Výstup k pramenu a pak přejezd k ALPINÁRIU JULIÁNA (prohlídka botanické zahrady a kostelíka cca 1 hod). Procházka kolem Soče do Trenta. Autobusem pokračujeme údolím Soče a dále údolím Koritnica na sedlo PREDEL (zastávka u pohraničních pevností a do Itálie). Přes TARVISIO zpět do horského střediska KRANJSKA GORA se zastávkou v PLANICI u skokanských můstku a u pramenů řeky SÁVA. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
5.den: Po snídaní odjezd z hotelu, přejezd autobusem k chatě Savica a procházka k 78 m vysokému vodopádu SAVICA (894 m n. m.) /cca 1 hod/. Přejezd autobusem k lanovce s výjezdem k horské chatě VOGEL (1.540 m n. m.), dále dle zájmu pěší túra na ORLOVU HLAVU /cca 1 hod./ nebo na vrchol ŠIJA, trasa – cca 7 km/3 hod./, zdatnější až na vrchol VOGEL (1.922 m n. m.) /cca 4 hod./ s výhledy na BOHINJSKÉ JEZERO a okolní vrcholy Julských Alp. Návrat lanovkou k jezeru, možnost koupání v jezeře. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
6.den: Cesta Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v dopoledních hodinách.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Noclehy ve Slovinsku na jednom místě v horském hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování formou polopenze (večeře – snídaně).

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh ve Slovinsku s polopenzí, poplatky a parkovné, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů, lanovky, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“, připojištění COVID – popis připojištění naleznete zde
Doporučené kapesné na vstupy: 60,- EUR.
Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín, Vizovice, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Jednotlivé termíny

kóddatum odjezdudatum příjezducenamožnosti
SLO-61/2122.6.202127.6.2021Cena: 8 990,- KčCena pro nového klienta: 8690,- Kč *Cena pro stálého klienta: 8620,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 15.06.2021)Objednat


                                                                                                    

HLavní partneři

X