Inzerce

Leden, 2023

06led19:0021:00Novoroční koncert - Czech BrassTyp události:KoncertDům kultury Vizovice, Velký sál, Masarykovo nám. 1007, 763 12 Vizovice19:00 - 21:00

podrobnosti o události

Dům kultury Vizovice Vás srdečně zve na NOVOROČNÍ KONCERT – CZECH BRASS.

Interpreti: Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk, Martin Pavluš – trubky, Lukáš Moťka, Stanislav Penk, Pavel Debef – trombony, Karel Malimánek – tuba, Jakub Tengler – bicí, Jan Jaroš – baskytara a Veronika Julínková – klavír.

Czech Brass

Žesťový soubor Czech Brass byl založen již v roce 1991, tehdy nadšenými studenty Pražské konzervatoře. Původně šlo o žesťové kvinteto, které se s našimi postupujícími hudebními nároky rozrostlo o další dva nástroje. Hlavní myšlenkou tohoto rozhodnutí bylo seskupit špičkové hráče a využít jejich kvalit. Ruku v ruce s tím začalo i rozšíření jejich repertoáru o hudbu, kterou do té doby zatím nehráli. Z tohoto důvodu vystupují na větších koncertech posíleni o kytaru a dva hráče na perkusní nástroje. Dnes můžou v podstatě splnit veškerá přání pořadatelů. Soubor Czech Brass má široký interpretační záběr. V jeho podání zaznívají skladby od renesance, přes baroko, klasicismus, romantismus až k jazzu popu, funky a filmové hudbě. Významnou měrou se zde uplatňuje i interpretace autorské hudby. Ve spolupráci s Českým rozhlasem soubor vytváří projekty nahrávek soudobé hudby, kterou komponují přední současní autoři, jak se říká tzv. na míru. V roce 2013 napsal pro soubor Czech Brass skladbu český skladatel Juraj Filas, světoznámý autor komponující často pro žesťové nástroje. Všichni členové souboru jsou lidé na svých místech. Každý ve svém profesním životě je hudební veřejností velice ceněn. Působí nejen jako orchestrální hráči, ale mají na svém kontě i bohatou sólovou a komorní činnost. Někteří jsou i pedagogové pražské Akademie múzických umění.

www.dalartis.cz

více

místo konání

Dům kultury Vizovice, Velký sál

Masarykovo nám. 1007, 763 12 Vizovice

X