Zlínský deník.cz

Zlínský deník - Moje Zlínsko

Moje Zlínsko - Zlínský deník (zlinsky.denik.cz)
 • Tisíce plastových kelímků „ozdobí“ už dnes silnice z Lukova do Fryštáku, přes Zlín, Lípu, Veselou, Slušovice a Hrobice. Plnit budou funkci pachových ohradníků. Na africký mor pošla už skoro šedesátka prasat.

 • SERIÁL POVODNĚ 97´/ Velkou vlnu solidarity u lidí napříč republikou vyvolaly ničivé povodně na Moravě před dvaceti lety. Například do Otrokovic v jeden povodňový večer, kdy část Baťov připomínala jedno obrovské jezero, přijel do nezaplavené části středu města jeden neznámý člověk.

 • Silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, dnes zasáhnou celou republiku. Po poledni dorazí do Čech a na Českomoravskou vrchovinu, později odpoledne a večer se přesunou na Moravu a do Slezska. Výstraha na intenzivní bouřky platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj až do pátečního rána, pro ostatní regiony do dnešní půlnoci.

 • Extrémní vedra způsobená teplým jižním tropickým prouděním očekávají meteorologové v celém kraji. K výraznému ochlazení, a to až o deset stupňů, by mělo dojít až v pondělí.

 • Další mimořádná veterinární opatření, vydala Krajská veterinární správa SVS pro Zlínský kraj. Nyní budou mít majitelé honiteb ve vysoce rizikových oblastech afrického moru prasat povinnost nejpozději do pátku 22. července instalovat na hranici svých honiteb směrem do rizikové oblasti pachové ohradníky účinné proti divokým prasatům.

 • ANKETA/ - Město sice podchody v ulici Okružní na Jižních Svazích ve Zlíně udržuje, nicméně jejich stav není ideální. Magistrát plánuje opravy.

 • Již popáté uspořádala Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně velmi oblíbený projekt pro děti ve věku od 4 do 17 let – JUNIOR UNIVERZITU. V letošním roce se této vyhledávané prázdninové akce zúčastnilo 54 dětí.  

 • Bodnutí hmyzem. Denně kvůli němu řeší několik případů lékaři na urgentím přídjmu v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Připomínají, že nejohroženějšími skupinami jsou lidé s alergií na píchnutí, s přidruženými chronickými onemocněními srdce, dýchacích cest a také pacienti vyššího věku nebo malé děti.

 • „Revírem“ lidí bez domova je ve Zlíně sad Svobody u nádraží a „dálnicí“ v poslední době náměstí Míru. Důvod je zřejmý: od dubna do září se tam konají akce a na rozdíl od parku je na nich povoleno popíjet. Lidé bez domova toho hojně využívají, zato místní nešetří kritikou.

 • ROZHOVOR/ - Dalibor Barcaník z Frýdku-Místku pracuje jako potápěč v oddělení speciálních potápěčských činností a výcviků Policie České republiky. Během ničivých povodní před dvaceti lety z vrtulníku evakuoval desítky lidí a tím jim zachránil život. Podle vlastních slov od té doby nikdy nic podobného nezažil.

 • Uhynulo už 75 divokých prasat, u 40 z nich byl potvrzen africký mor. O aktuálních číslech dnes informovala Státní veterinární správa.

 • Spokojení umělci, spokojení rockeři i pořadatelé. Letošní ročník Masters of Rock ve Vizovicích opět nezklamal. Do areálu tamní likérky Rudolf Jelínek se sjelo na pětadvacet tisíc nadšených fanoušků z různých koutů světa, vyprodáno na festival bylo už více než měsíc dopředu.

 • Nabídnout obyvatelům města Otrokovice přímé spojení s Baťovou nemocnicí ve Zlíně bylo jedním z důvodů, proč město vyjednalo u Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice posílení spojů MHD.

 • Porazit všechna domácí prasata musí do konce července jejich chovatelé v zamořené oblasti na Zlínsku, pokud odmítnou respektovat nová bezpečností opatření.

 • Zhruba 80 hodin a 13 odpolední. Tolik času věnovali školáci z Tlumačova vymalování podchodu na tamním vlakovém nádraží. Nově jej tak zdobí například motivy vztahující se k obci či třeba vlaky s hlavou daných zvířat, například Regioshark má hlavu žraloka.

 • Pouze běžnou údržbu provádějí přes letní prázdniny ve zlínské Základní škole Dřevnická.

 • Vysoké letní teploty jsou ideální pro den strávený na koupališti. Pro některé je posezení u bazénu odpočinek, pro jiné naopak práce. Václav Talaš už několik let nosí bílé tričko s nápisem plavčík. Přes léto jej lidé uvidí hlídat na koupališti Panorama na Jižních Svazích, po zbytek roku pak v Lázních Zlín.

 • SERIÁL/ - V obytné části Otrokovic v době záplav po dobu 5 dnů dosahovala voda výšky 3 až 3,5 metru a v průmyslové části až 4,5 metru.

 • Pohoda, klid, lidé seděli u kafíčka či piva. I taková nálada prý panovala přesně před dvaceti lety v centru Otrokovic, zatímco jejich spoluobyvatelé v části Baťov bojovali s ničivými povodněmi. Ty držely v sevření záplav město v roce 1997 dobré tři týdny.

 • Počet nahlášených uhynulých divokých prasat na Zlínsku v zamořené oblasti a okolí vzrostl na čtyřicet čtyři. Laboratorní vyšetření dosud potvrdilo nákazu africkým morem prasat (AMP) u dvaceti pěti z nich.

Zlin.cz

Hlavní RSS kanál

RSS kanál obsahující všechny kategorie novinek.
 • ZLÍN – Ve Zlínském kraji v loňském roce spáchalo sebevraždu 70 lidí, což je nejméně za posledních jedenáct let. Na svém webu to uvedl Český statistický úřad. Celkem loni ve Zlínském kraji podle statistiků zemřelo 6194 osob. Podíl sebevražd tak na celkovém počtu úmrtí činil jen 1,13 procenta. Oproti roku 2015 klesl počet lidí, kteří ve Zlínském kraji ukončili život vlastní rukou, o čtyři.

 • ZLÍN / BOSKOVICE -  Zní to trochu jako pohádka, ale je to krásná realita. V patnácti letech se mladičký zlínský hokejista Dominik Luža může kamarádům chlubit zlatou medailí. Na Mistrovství Evropy juniorů do 18 let v inline hokeji získal v Boskovicích svůj zatím životní úspěch. Stal se členem zlatého českého týmu.

 • ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Deset smrků v Horním parku musel nechat pokácet Rožnov pod Radhoštěm. Důvodem je napadení kůrovcem, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

 • ZLÍNSKÝ KRAJ – Pomoct absolventům středních škol s uplatněním na trhu práce chce Zlínský kraj. Vést k tomu má lepší vzdělávání i kvalitní kariérové poradenství, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková.

 • ZLÍN – Výstavu o životě netopýrů mohou do 18. srpna vidět lidé v prostorách odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu na ulici Zarámí. Město bude k netopýrům pořádat další akce, například Mezinárodní noc pro netopýry, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

 • ZLÍN - Z týrání se bude zpovídat šestapadesátiletý muž, který ve Zlíně nechal v rozpáleném autě svého psa a šel si vyřídit osobní záležitosti na úřad. Pes neměl v autě ani vodu a všímaví lidé přivolali na pomoc strážníky, serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 • ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj chce pořídit novou technologii za 12 milionů korun, která zajistí odkudkoliv zabezpečný přístup k obrazové zdravotnické dokumentaci všech nemocnic, což přispěje ke zpřesnění diagnostického procesu, k úsporám i ochraně zdraví pacienta. Souvisí s tím i rozvoj stávajícího krajského digitálního úložiště této dokumentace, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového odboru zlínského hejtmanství.

 • ZLÍN – Dvě letní filmová představení chystá na pátek a sobotu Zlín v Centrálním parku na sídlišti Jižní Svahy. V pátek nabídne film Fantastická zvířata a kde je najít a v sobotu titul Všechno nebo nic, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

 • Staré Město připomíná dvacet let od povodní / V Mistříně se konal folklorní festival / v uherském ostrohu zněla muzika kapely Queen / Hodonínská knihovna představuje historii veslařského oddílu / Napajedla přichystala letní kino

 • ZLÍNSKÝ KRAJ - Teploty ve stínu někde kolem třiatřicítky, ale na slunci v centur Zlína v polostínu i přes čtyřicet stupňů. Taky to s vámi zahýbalo?

 • ZLÍN – Pachové ohradníky začne od pátku na Zlínsku instalovat společnost Ekoplant z Prahy. Dodá zhruba 12 000 pachových ohradníků, samotnou instalaci obstarají členové mysliveckých sdružení. Serveru Zlin.cz to dnes řekla mluvčí hejtmanství Renata Janečková. Ohradníky budou umístěny u silnic kolem zamořené oblasti v okrese Zlín a měly by nakažené zvěři zabránit, aby se prasata dostávala mimo zamořené pásmo ven a šířila nákazu dále.

 • LUHAČOVICE - V galerii Městského domu kultury Elektra v Luhačovicích je k vidění zajímavá terarijní výstava. Expozici připravil zlínský chovatel Martin Rokos a jak serveru Zlin.cz sdělil, lidé zde uvidí i řadu hodně neobvyklých zvířat.

 • ZLÍN – Horko k zalknutí, teploty přesahující tropických třicet stupňů. Léto opět udeřilo v plné síle.  Rozpálené jsou i ulice Zlína a ty v posledních dnech zkrápí vozy Technických služeb Zlín. A toho mnohdy využijí i kolemjdoucí.

 • UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Ve Zlínském kraji vznikl unikátní projekt na podporu filmového průmyslu - města, která jsou ochotna poskytovat štábům pro natáčení výhodnější podmínky, nově spojuje označení Filmová obec. Aktuálně se do projektu zapojilo i Uherské Hradiště, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Pášma.

 • ZLÍN - Odtajněno. Zlínský hokejový klub má nový název, logo i generálního sponzora. Na jeden rok s případnou opcí přichází zlínská firma Aukro. Jde o jeden z největších českých obchodních portálů.

 • ZLÍN - Už v pátek 21. července Zoo Zlín slavnostně otevře novou expozici pro kivi, papoušky nestory kea a další zástupce ptačí fauny. Zoo otevření nové expozice spojí s prodlouženou otevírací dobou a návštěvníci budou moci také ochutnat novozélandské dobroty, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí zoo Romana Bujáčková.

 • ZLÍNSKÝ KRAJ - Kraj přispěje na údržbu chráněných luk a pastvin, mezi vlastníky či nájemce pozemků ve zvláště chráněných územích Zlínského kraje rozdělí 634 tisíc korun. Serveru Zlin.cz to za hejtmanství sdělil Jan Vandík.

 • ZLÍNSKÝ KRAJ – Méně mrtvých, ale více zraněných. Taková je zatím bilance prvních sedmi měsíců tohoto roku v případě nehod s vlaky. Ve Zlínském kraji letos pod koly vlakových souprav zahynuli čtyři lidé, dalších třináct bylo zraněno. Poslední tragédie se stala dnes ráno v Bystřici pod Hostýnem.

 • Vysoko nad Zlínem shlíží na město zvláštní komplex budov. Uprostřed zelených lesů tu leží rozeseté červené domy podivných tvarů, mezi nimi cesty zaseknuté jako podle pravítka a sem tam postavička procházející mezi nimi. Vstoupíte – li dovnitř areálu, dýchne na vás kalifornská atmosféra. Za stěnami z červených cihel tušíte shon a pilnou práci, tady venku je ale líné horké odpoledne. Stojíte uprostřed slavných filmových ateliérů, které tu v roce 1936 založil Jan Antonín Baťa jako malé studio pro potřeby svého reklamního oddělení. Spolupráce s významnými autory, skvělá vybavenost a relativní tvůrčí svoboda však přispěly k tomu, že se ateliéry rozrostly a na svých filmech tu pracovala řada jedinečných osobností. Mezi nimi Karel Zeman, Hermína Týrlová nebo oscaroví Elmar Klos a Alexandr Hackenschmied. Historii i současnost tohoto místa připomíná nové kulturní a vzdělávací centrum Filmový uzel.

 • ZLÍN - Zlínský zámek se rozhodl obnovit tradici svatoanenských slavností, první z nich se uskuteční v sobotu 22. července. Serveru Zlin.cz to za pořadatele uvedla Kateřina Martykánová.