Zlínský deník.cz

Zlínský deník - Moje Zlínsko

Moje Zlínsko - Zlínský deník (zlinsky.denik.cz)
 • Zábavné a poučné představení zároveň nabízí legendární bavič Michal pod názvem Michal k snídani.

 • Ani nevlídné a sychravé podzimní počasí nemohlo zkazit pozitivní atmosféru, která v sobotu 23. 9. vládla u nás v Dětském domově a Základní škole ve Vizovicích. Tento den se nesl v duchu horlivého očekávání příjezdu milé návštěvy - Veroniky Záhorské, ředitelky neziskové organizace Korunka Luhačovice a dalších významných hostů.

 • Podzimní setkání útulkových pejsků a jejich pánů, přivedlo do Útulku pro opuštěná zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě opět desítky lidí a hlavně jejich nové čtyřnohé kamarády.

 • FOTOGALERIE/ Více jak sedmdesátka vozů značky Škoda, které byly vyrobeny do roku 1994, přijela v neděli odpoledne potěšit kolemjdoucí a přihlížející na zlínské náměstí Míru. Sraz si dali jejich majitelé, kteří jsou ze všech koutů republiky i ze Slovenska.

 • "Je to nejtradičnější akce, která postupem času několikrát změnila svůj název," říká o Dni hradu předseda Spolku přátel hradu Lukova Jiří Holík. Doplnil, že Den hradu prezentuje návštěvníkům vše, co lidé ze Spolku přátel hradu Lukova a dalších organizací a dobrovolníků v průběhu roku na něm udělali.

 • ROZHOVOR/ Po osmi měsících od vyhlášení dalšího ročníku České Miss, je to tady. Republika zná svou nejkrásnější dívku. Titul Česká Miss 2017 získala v Brně v sobotu jednadvacetiletá Michaela Habáňová ze Zlína. Zlíňáci však mají dvojnásobnou radost, protože třetí místo s titulem krásy Česká Miss Supranational získala také Zlíňačka - Tereza Vlčková.

 • FOTOGALERIE/ "Sice je zima, ale nám to nevadí, vždyť tady je tolik věcí k vidění a gastronomických zážitků, to jsme si přece nemohli nechat ujít. Jsme rádi, že nás dnešní deštivé počasí neodradilo a jsme tady." Tak si ve Zlíně v sobotu dopoledne pochvalovali manželé Lukáš a Vendula Vyorálkovi atmosféru již osmého v pořadí Dne kraje, kteří stejně jako stovky dalších návštěvníků přišli tuto akci. 

 • ROZHOVOR/ Dlouho říkám, že už nic říkat nebudu! zní mi v uších slova neobyčejného člověka. Vybírám v cukrárně zákusky. Jaké by mu mohly chutnat? Co má asi tak rád? Jí vůbec sladké? S úhledným balíčkem sedám do auta. Vzápětí vystupuji před výškovým domem a mačkám domovní zvonek.

 • Zlínský kraj otevírá dotační program s rozpočtem deset milionů korun na podporu audiovizuální tvorby. Vznik programu inicioval Regionální filmový fond z. s., který společně se Zlínským krajem usiluje o oživení filmového průmyslu v regionu.

 • Švestky, jablka, hrušky, dýně, mrkve, papriky a celá řada dalších druhů zeleniny a ovoce zaplní o víkendu kulturní dům v Machové.

 • Odpočinková a relaxační zóna, whirpool, výměna jižní prosklené stěny, úpravy technického zázemí. Padesátimetrový bazén v areálu na ulici Hradská projde příští rok zásadní proměnou. Náklady dosáhnou výše 34 milionů korun.

 • Přesně za čtyři hodiny a dvě minuty byly v roce 2013 sečteny ve Zlínském kraji hlasovací lístky ve volbách do Poslanecké sněmovny. Od čtvrtka 21. září přesně za měsíc (21. října) se budou sčítat ty aktuální.

 • Oprava vzduchotechniky, části střechy a kompletní výměna skleněných výplní. To byly tři hlavní úkoly před začátkem první části stavebních úprav Domu kultury ve Vizovicích. Práce na obnově začaly 1. června a skončí posledním listopadovým dnem.

 • Zbrusu nové bistro začalo od čtvrtka 21. září sloužit pacientům a návštěvníkům zlínské Baťovy krajské nemocnice. Otevřelo se v 15 hodin.

 • Vlastníte jízdní kolo, které nepoužíváte? Jedna z možností, jak s kolem naložit, je darovat ho lidem v Africe. Kola můžete i letos odevzdat v Otrokovicích. Sbírka Kola pro Afriku se uskuteční na parkovišti u hlavního vstupu do polikliniky na tř. Osvobození ve čtvrtek 21. září od 15 do 18 hodin, před hotelem Baťov – Společenský dům, v pátek 22. září pak od 14 do 18 před Otrokovickou Besedou. Jedná se o další doprovodnou akci Evropského týdne mobility.

 • V soutěži Rozkvetlé město 2017 ve Zlíně jsou jako každý rok oceněni všichni účastníci obou jejích částí. Květinové výsadby soutěžících na zahrádkách či balkonech budou viděny na výstavě fotografií v přízemí radnice. Expozice bude zpřístupněna po celý měsíc říjen v otevírací době budovy.

 • Podnikatelka Květa Juřinová se dostala k modelingu až po šedesátce, i když po tom celý život toužila. „V mládí jsem chtěla být letuškou, nebo modelkou, ale byla to pro mne povolání v té době nedostupná,“ zmiňuje žena s výškou 178 cm.

 • Za vodné a stočné zaplatí zlínská zoologická zahrada ročně 1,5 milionu korun. Spotřebuje kolem čtyřiceti tisíc metrů kubických vody. Zhruba padesát procent vody čerpá zahrada z veřejného vodovodního řádu, zbytek ze studní v areálu.

 • ROZHOVOR/ Psy Michaela Kolářová z Bystřice pod Hostýnem sportovně cvičí už pětatřicet let. V současné době mají s manželem Jirkou ve své chovatelské stanici MI-JI tři rotvajlery a dvě mladé fenky belgických ovčáků. Tři z nich jsou už psími šampiony.

 • Na zhruba 90 tisíc korun přijde renovace sochy sv. Františka Saleského v Provodově. Obec na ni získala dotaci z ministerstva zemědělství.

Zlin.cz

Hlavní RSS kanál

RSS kanál obsahující všechny kategorie novinek.
 • ZLÍNSKÝ KRAJ - Zemědělci a pěstitelé dostanou dvě miliardy korun ze státního rozpočtu na zmírnění škod způsobených v letošním roce suchem. Zkrátka nepřijdou ani ovocnáři a majitelé lesních školek, kteří obdrží celkem 208 milionů korun jako náhradu za úrodu, kterou zničily dubnové a květnové mrazy. Kompenzace dnes schválila vláda, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková.

 • ZLÍN - Vláda dnes vzala na vědomí informaci ministra zemědělství Mariana Jurečky o řešení nákazy afrického moru prasat ve Zlínském kraji. Nově se do odstřelu prasat v zamořené oblasti zapojí Policie ČR, cílem je urychlit likvidaci divokých prasat na tomto území. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

 • SAZOVICE - Své želízko v ohni v nominacích na letošní Českou cenu za architekturu 2017 má i Zlínský kraj, do užší nominace se dostala stavba kostela sv. Václava v Sazovicích na Zlínsku. Serveru Zlin.cz to sdělila PR manažerka Alice Titzová.

 • VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Pro všechny, koho zajímají dějiny města Valašské Klobouky, vášnivé badatele či příznivce starých časů se Městské muzeum Valašské Klobouky rozhodlo otevřít první ročník Klobucké historické univerzity. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

 • PAČLAVICE - V Pačlavicích na Kroměřížsku slavnostně otevřeli novou budovu sociálních služeb. Vznikla rekonstrukcí a přístavbou bývalého hospodářského objektu, serveru Zlin.cz to řekl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

 • ZLÍN - V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně jsou k vidění koláže významného českého básníka a výtvarníka Jiřího Koláře. Koláže a další Kolářova díla pocházejí ze soukromé sbírky světoznámého tenisty Jana Kukala, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí 14|15 Baťova institutu Alena Babicová.

 • ZLÍN - Nový výchovně vzdělávací institut, Academic school, chystá na úterý 26. září den otevřených dveří. Rodiče si se svými ratolestmi mohou školu, která nabízí vícejazyčné vzdělání v mateřské a základní škole, nejen prohlédnout, ale také se rovnou zapojit do výuky, serveru Zlin.cz to uvedla Magda Pekařová.

 • UHERSKÝ BROD - V rekordně krátké době se dvě patra sportovní haly v Havřicích proměnila z nepoužívaných a takřka vybydlených prostor bývalé ubytovny na nový internát pro 28 studentů uherskobrodské Střední průmyslové školy a obchodní akademie (SPŠ OA). Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Elen Sladká.

 • ZLÍNSKO - Okresní soud ve Zlíně se měl v těchto dnech zabývat očekávaným jednáním ohledně určení neplatnosti smluv o prodeji provozní části podniku a nájmu vodárenské infrastruktury z 3. května 2004. Nakonec ale byl soud odročen, serveru Zlin.cz to řeka mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

 • OLOMOUC - Vraceli se nakonec od rivalů z Olomouce zvesela. Zlínští hokejisté nasbírali za víkend velmi cenných pět bodů. V pátek zařídil výhru s Litvínovem 3:2 Pavel Kubiš v poslední minutě řádné hrací doby, tentokrát rozhodl Antonín Honejsek až v nastaveném čase.

 • ZLÍN - Poprvé v novém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže remízovali Zlíňané na domácím hřišti a nedosáhli na tři body. Soupeř byl ovšem navýsost silný, pražská Slavia se s domácími rozešla remízou 1:1.

 • ZLÍN - Pod taktovkou režisérky Terezy Kopáčové a scénáristky Lenky Szántó vzniká v těchto dnech film Metanol inspirovaný metanolovou aférou, která se v České republice odehrála před pěti lety. Jedna ze scén se bude v pondělí 25. září natáčet také v prostorách skladů ve zlínské části Rybníky IV, serveru Zlin.cz to za filmaře sdělila Aneta Veselská.

 • ZLÍN - Obnovu povrchu přibližně kilometrového úseku ulic Přílucké a Pančavy ve Zlíně včetně pokládky nových živičných vrstev plánují silničáři na týden od pondělí 25. září do neděle 1. října. Trolejbusy MHD zde budou mít jízdu povolenu s výjimkou soboty 30. září, kdy budou muset využít výlukovou trasu, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Vojtěch Cekota.

 • ZLÍN - Necelý půlrok trvající rekonstrukce Pomníku hrdinů 2. světové války ve zlínském parku Komenského je u konce. Jeho slavnostní odhalení se uskuteční 27. září ve 14.00 hodin a bude spojeno s předáním plaket Péče o válečné hroby, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

 • ZLÍN – Dešťovou vodu na závlahu tropických rostlin využívá Zoo Zlín. Plánuje k tomu vybudovat další nádrže a provádí i řadu jiných opatření šetrných k přírodě, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí zoo Romana Bujáčková.

 • UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťská radnice pořídila nového pomocníka pro úklid chodníků. Jak serveru Zlin.cz řekl mluvčí města Jan Pášma, jde o speciální stroj, který dokáže ekologickým způsobem likvidovat plevel.

 • VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašskomeziříčská radnice v tomto týdnu odvolala stav sucha, který byl spojen se zákazem s nakládáním s povrchovými vodami. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Renata Votrubová.

 • ZLÍNSKO - Mezi obcí Žlutava a Bělov na Zlínsku havarovalo v lese osobní vozidlo.

 • VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V rámci opatření k zadržování vody v krajině a jako součást drobných protipovodňových opatření vybudovalo město Valašské Klobouky v lesní nivě Dešňanského potoka soustavu tří tůní. Ty by měly v lokalitě pod Svatým Hubertem pomáhat s rozvíjením biodiverzity a hospodařením s vodou ve volné krajině, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Lenka Zvonková.

 • ZLÍN – Deset poslanců ze Zlínského kraje v nadcházejících volbách svůj mandát obhajuje. Ze stávajících zákonodárců lidé na kandidátkách nenajdou jen podnikatelku z Lhoty u Zlína Miroslavu Strnadlovou (ČSSD) a vsetínského lékaře Pavla Volčíka, který byl v roce 2013 zvolen za hnutí ANO. Zbylí poslanci většinou figurují na čelních pozicích kandidátek a mají tak velkou šanci ve Sněmovně usednout znovu. Volby se konají 20. a 21. října.