Inzerce
Domů Novinky Předvelikonoční vizovická sobota. Dopoledne jarmark a Vizovjánek, večer Ine kafe a Focus

Předvelikonoční vizovická sobota. Dopoledne jarmark a Vizovjánek, večer Ine kafe a Focus

Polední sobotu před svátky Velikonoc patřilo dění ve vizovickém kulturním domě tradičnímu Velikonočním u jarmarku. O prodejce řemeslných výrobků, velikonočních dekorací, pomlázek, kraslic a další produktů lidové tvorby nebyla nouze.

Taktéž kupujících přijelo dost, vizovické velikonoční trhy vždy přilákají nejen domácí, ale i řadu přespolních návštěvníků. Chvílemi tak bylo, v jinak tolik prostorném kulturním domě, opravdu těsno. „Na vizovickém velikonočním jarmarku jsme i s manželem třetím rokem“, řekla portálu paní Bořutová ze sousedních Zádveřic.  „Vždy koupím nějakou tu velikonoční dekoraci, manžel se zase těší z domácí zabíjačky, chtěla jsem koupit i frgály ale už je mají vyprodané“ dodala.

Samotné velikonoční trhy ve Vizovicích vždy doprovází bohatý kulturní program. S Velikonočně laděným vystoupením folklóru z oblasti Vizovicka vystoupily v sobotu snad všechny generace rozsáhlého souboru  Vizovjánek. Množství členů i kvalita jednotlivých vystoupení dokazují, že tradice ve Vizovicích neumírají a jsou spíše na vzestupu. Zaplněný sál kulturního domu jim také mnohokrát vděčně zatleskal. Na pódiu i mezi stoly nechyběl Petr Sovják, gajdoš z Neubuzi. Na podobných akcích v regionu již tento dudák dávno zdomácněl.

Součástí Velikonočního jarmarku byla i výstava „PATCHWORKOVÉ KOUZLENÍ“ kterou pořádají ve Vizovicích pravidelně členky Občanského sdružení Patchwork Zlínsko. Výstavu můžete vidět až do 16. dubna 2015, v pracovní dny, vždy od 8:00 – 12:00 a od 12:30 – 16:30, v prostorách Informačního centra Domu kultury.

Večer pak pokračoval předvelikonoční program Jarmareční zábavou a tak si i bigbítová generace přišla na své. Na pódiu se vystřídali na Vizovicku tolik známí a populární Focus a skupina Ine kafe Revival.

HLavní partneři

X