Inzerce
Domů Novinky Postavme Anežku zpátky na vlastní nohy - sbírka pod záštitou Charity

Postavme Anežku zpátky na vlastní nohy – sbírka pod záštitou Charity

Proč sbírka?

Nejdřív byla pro pojišťovnu nemocná málo, později zase moc.

Anežka je 31 letá maminka trpící roztroušenou sklerózou. Až do porodu syna Vašíka (v únoru 2019) neměla žádné větší zdravotní problémy. Ale už první měsíce mateřství se její stav začal rapidně zhoršovat. Lékaři sice chtěli hned nasadit lék Lemtrada, který Anežce navrhovali už plánovaným těhotenstvím, pojišťovna ale léčbu zamítla. A zamítá ji opakovaně už dva roky.

Podle specialistů na roztroušenou sklerózu je pro naši Anežku Lemtrada lékem nejen nejvhodnějším, ale kvůli negativním reakcím jejího organismu na léky jiné, i lékem jediným. Bohužel pojišťovna VZP úhradu léku Lemtrada už sedmkrát zamítla.

Zatímco si tedy specialisté RS Centra Fakultní nemocnice Olomouc a revizní lékaři Všeobecné zdravotní pojišťovny vyměňují nové formuláře a posudky, stav Anežky je každým dnem horší. Ještě loni v červenci nikoho z nás ani nenapadlo, že bychom pro ni potřebovali invalidní vozík. Anežku sice po porodu začaly sužovat poruchy zraku i rovnováhy, ale fungovala jako každá jiná zdravá máma.

Ještě nedávno, začátkem roku 2020 mohla chodit alespoň s dopomocí, v rehabilitačním centru se připravovala na to, že bude zase samostatná. Už od dubna 2020 je ale plně upoutána na vozík s podporou hlavy.

Dramaticky hůř mluví a bez pomoci se ani nenají.  Už nemůžeme dál čekat, že se o Anežku „postará“ její pojišťovna. Proto jsme založili veřejnou sbírku a moc prosíme o příspěvek. Na lék Lemtrada potřebujeme 1 250 000 korun. Transparentní účet spravuje Charita, která je s rodinou v kontaktu.

Pomozme Anežce zpět na vlastní nohy.

WEB PROJEKTU – www.pomuzuanezce.cz

Z Mladé Boleslavi se Anežka musela přestěhovat k rodičům. Potřebuje stálou asistenci. Nyní střídavě žije v Lešné a ve Vizovicích. Sbírku zaštítila Charita Valašské Meziříčí. Její zástupci jsou s rodinou v kontaktu.

HLavní partneři

AligatorAVS čtyřkolky, příslušenství

Kdo jsme? Společnost, která Vám nabízí od roku 2011 prodej a servis motorových čtyřkolek, motorek. Naše...

Rekreační středisko Trnava

Ubytování v krásném horském prostředíLyžařský areál se čtyřmi vleky a nočním lyžovánímSlužby relaxačního centra s bazénem, whirlpoolem, saunamiMultifunkční hřiště...

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline - specializovaný výrobce Na posuvné dveře pro vestavěné skříně se firma Mline specializuje již od roku 2003....

Hospůdka pod Rablinů

Hospůdka pod Rablinů uprostřed přírody na kašavském rozcestí kromě běžného provozu v restauraci a na terase zajišťuje i oslavy narozenin, svatby,...

Obchod Zimmermann – spojovací materiál

Prodej spojovacího materiálu ve velmi širokém rozsahu / Výroba klíčů FAB dle přineseného originálu / Při odběru celých balení určitého druhu...
X